Понеделник, 01 юли 2024

01.07.2024

Последвайте ни

Два златни и един бронзов медал за СК „Джим“ от Добрич на републиканско по силов трибой

Два златни и един бронзов медал спечелиха състезатели на добричкия Спортен клуб „Джим“ на републиканско първенство по силов трибой, което се проведе в Кърджали. Това съобщи за Про Нюз Добрич Йордан Дейков, треньор и учител в Спортното училище „Г. С. Раковски“ в Добрич.

Клубът бе представен от трима участници на състезанието. При девойките до 18 години Елена Христова спечели титлата в дебютното си състезание в категория до 63 кг. Нейният резултат бе 205 кг. (клек 85 кг., лег 40 кг., мъртва тяга 80 кг.)

Другата представителка на клуба - Йоана Иванова, успя да подобри личното си постижение и стана шампионка в категория до 76 кг. с резултат 170 кг.  (клек 60 кг., лег 30 кг, мъртва тяга 80 кг.)

Момчил Момчилов спечели бронзов медал при мъжете в категория до 93 кг. с трибой от 665 кг. (клек 240 кг., лег 170 кг., мъртва тяга 255 кг.)