Неделя, 30 юни 2024

30.06.2024

Добруджа 07 загуби у дома от Левски с 0:3, остава на 10-о място в класирането

Добруджа 07 загуби у дома от Левски с 0:3 (21:25, 23:25, 16:25) в мач от 19-ия кръг на efbet Супер Волей. След тази загуба, добричкият тим се отдалечава от влизане в плейофите, като остана със 17 точки и запази десетото място във временното класиране.

Срещата се игра в препълнената зала „Добротица“, където Добруджа 07 започна с настроение и успя да бъде равностоен на Левски до средата на първия гейм. След серия от точки от страна на гостите, Добруджа загуби първата част.

Във втория гейм, добричлии имаха преднина до 16:13, но Левски успя да изравни и да спечели гейма в самия край, благодарение на грешките на домакините в полето.

В третия гейм, Добруджа 07 изглеждаха примирени, а Левски успя да си осигури аванс, който постепенно увеличаваше, за да стигне до 25:16 и да спечели мача с 3:0.

Въпреки усилията на добричкият отбор, Левски бе по-добър на терена и успя да спечели мача. Добруджа 07 ще трябва да продължи да се бори, за да си осигури място в плейофите на турнира.