Петък, 08 май 2026

08.05.2026

Последвайте ни

Черноморец (Балчик) излиза за победа срещу дубъла на Спартак (Варна)

Черноморец (Балчик) приема дубъла на Спартак (Варна) в двубой от ХХХ кръг на Североизточната Трета лига. Мачът е тази събота, 9-ти май, от 17:00 часа на градския стадион в Балчик, съобщават от морския клуб.

Лидерът в класирането е в отлична серия от 7 поредни победи, последните три от които дойдоха и със суха мрежа. В миналия кръг „чайките“ се наложиха над друг от дублиращите тимове, Черно море II, с категоричното 4:0 като гости.

„В добра форма сме, настроението в отбора е  отлично и се надявам да продължим с победната серия. Иван Жечков получи леко разтежение в края на двубоя с Черно море 2 и най-вероятно ще пропусне срещата. Всички други играчи са на линия и се готвят на пълни обороти“, сподели за официалния сайт на клуба и istinskifutbol.bg наставникът на тима Ивайло Станчев.

Черноморец продължава да е само с едно поражение през цялата кампания и до момента е регистрирал 22 победи в 27 мача. През пролетта тимът направи само две грешки, завършвайки наравно в гостуванията си на Лудогорец III и Волов-Шумен 2007.

У дома тимът е в блестяща серия от 5 поредни победи и общо 11 в 13 мача, в които има две равенства.

c