Вторник, 16 април 2024

16.04.2024

4 златни, 3 сребърни, 2 бронзови медала за каратеките от КБС „Калиакра“ Каварна

4 златни, 3 сребърни, 2 бронзови медали и класиране на девето място в комплексното класиране от 37 отбора е равносметката от Държавното първенство 2023 за КБС „Калиакра“ Каварна от Държавно първенство по Олимпийско карате.

То се проведе на 22 и 23 април в Двореца на културата и спорта "Васил Левски" в град Велико Търново. Състезанието е с най-висок ранг в България и в него вземат участие всички стилове в карате. Организацията бе поверена на БНФК и карате клуб "Етър" Велико Търново. Заявени за участие бяха рекорден брой от 37 клуба от цялата страна с около 870 участници.

Игор Раскевич - кумите момчета 2021 -37 кг;

За пореден път каратеките на КБС „Калиакра“ Каварна доказват, че не големината на града и бройката участници са критерии за успех и добро представяне, а вярата в собствените сили и желанието за победа.

Дебютантите Добромира Стоянова и Михаела Траянова не се уплашиха от новото предизвикателство, а напротив - приеха го като стъпка нагоре в своето развитие. Отборът показа силен дух и сплотеност - качества, нужни за всеки победител