Водещи новини - дясно Добричка Култура Общество

Над 150 деца и екипи изпратиха свои мартеници в конкурса на община Добричка

Повече от 150 деца от община Добричка се включиха в конкурса „Здраве и радост с Баба Марта“

Ученици от 12 общински училища на територията на община Добричка се включиха в първия конкурс за мартеници, иницииран от Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни, информираха от кметството.

От там припомнят, че преди месец организаторите на творческия проект за изработване на оригинална мартеница и мартенско пано предизвикаха за участие всички ученици от училищата на територията на община Добричка.

На отправената покана за участие в „Здраве и радост с Баба Марта“ се включиха над 150 ученици от І до ХІ клас. Оценяването и класирането на мартениците и мартенските пана бе осъществено от тричленна комисия, назначена със заповед на кмета Соня Георгиева.

Крайно класиране на участниците (индивудуални и колективи) в конкурса за оригинална мартеница:

  • Първа възрастова група (І-ІV кл.)
    • І място – Втора група за целодневно обучение – ІV кл. – СУ „Никола Вапцаров“ с. Карапелит;
    • І място – Изел Реджеб – І кл.- ОУ „Климент Охридски“ с. Смолница;
    • І място – Гьозде Ахмед – ІI кл.- ОбУ „Добри Войников“ с. Победа;
    • ІІ място – III  клас – ОУ „Стефан Караджа“, с. Житница;
    • ІІ място – Елика Ангелова- ІV кл. – ОУ „Васил Левски“ с. Хитово;
    • ІІ място –  Наско Стефанов – III кл. – ОУ „Климент Охридски“с. Смолница;
    • ІІІ място – Дилара Левент – III кл. – ОУ „Васил Левски“ с. Божурово;
    • ІІІ място – Доротея Стефанова – II кл. – ОУ „Отец Паисий“ с. Овчарово;
    • ІІІ място – Красимир Демир – I кл. – ОУ „Христо Ботев“ с. Стожер.
  • Втора възрастова група (V-VІІ кл.)
    • І място – Здравка Иванова – VІ кл. – ОУ „Христо Ботев“ с. Стожер;
    • І място – Радостин Маринов – V кл – ОУ „Отец Паисий“ –с. Батово;
    • І място – Бирджан Демирова – VІ кл. – ОУ „ Св. св. Кирил и Методий“ с. Дончево;
    • ІІ място – Шенгюлер Радева – VІI кл.- ОУ „Васил Левски“ с. Хитово;
    • ІІ място – Айсел Карамфилова – V кл. – ОУ „Христо Ботев“ с. Стожер;
    • ІІ място – Моника Юлиянова – V кл.- ОУ „Пейо Яворов“ с. Стефаново;
    • ІІІ място – Джан Алиосман – VІ кл. – ОУ „Васил Левски“ с. Божурово;
    • ІІІ място –  Тейджан Демирова – VІ кл. – ОУ „ Св. св. Кирил и Методий“ с. Дончево;
    • ІІІ място – Елиза Росенова – VІ кл. – ОУ „Васил Левски“ с. Хитово.

Специална награда за оригинална изработка бе присъдена на Тодора Станкова – VІ кл. – ОУ„Св. св. Кирил и Методий“ с. Дончево.

Класираните участници в конкурса за мартенско пано:

  • Първа възрастова група (І-ІV кл.)
    • І място – Първа група за целодневно обучение II кл.- ОУ „Стефан Караджа“ с. Житница; 
    • ІІ място – Втора група за целодневно обучение – ІV кл . – СУ „Никола Вапцаров“ с. Карапелит;
    • ІІ място – Иван Христов — ІІ кл.-ОУ „Отец Паисий“ с. Батово;
    • ІІІ място – Мишел Десиславов – III кл.- ОУ „Отец Паисий“ с. Батово;
    • ІІІ място – Айгюн Аляйдин – IV кл. – ОУ „Отец Паисий“ с. Овчарово;
  • Втора възрастова група (V-VІІ кл.)
    • І място – Група за целодневно обучение – V-VII кл.- ОУ „Стефан Караджа“ с. Житница;
    • ІІ място – Даниела Йорданова и Риза Владимиров – ОУ „Климент Охридски“ с. Смолница;
    • ІІІ място – Ипек Илиева – VI кл. – ОУ „ Св. св. Кирил и Методий“ с. Дончево.
  • Трета възрастова група (VIII-XI кл.)
    • І място –  Група за занимания по интереси „Акварел“ – VІII кл. и IX кл.- СУ „Никола Вапцаров“ с. Карапелит;
    • І място – X кл. и Живко Христов –  ОбУ „Добри Войников“ с. Победа;
    • ІI място – Розалинда Иванова – IX кл.- ОбУ „Пейо Яворов“ с. Стефаново;
    • ІІІ място – Зина Славова – IX кл.- СУ „Никола Вапцаров“ с. Карапелит.
  • Класирани участници в конкурса за представени общи композиции от мартеници и мартенски пана по училища:
    • І място –   ОУ „Отец Паисий“ – с. Батово;
    • І място – ОУ „Климент Охридски“ – с. Смолница
    • ІІ място –  ОУ „Васил Левски“- с.Божурово;
    • ІІ място –  ОУ „Христо Ботев“- с. Стожер;    
    • ІІІ място – ОбУ „Добри Войников“ – с. Победа;
    • ІІІ място – ОУ „Пейо Яворов “ –  с. Стефаново;
    • ІІІ място – ОУ „Стефан Караджа “ – с. Житница

Всички класирани участници получават предметни награди и лакомства. С цел повишаване мотивацията на учениците за участие в подобни инициативи, предлагаме за некласираните участници да бъдат осигурени поощрителни награди, сподели председателят на Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни в община Добричка Наташа Захариева.

Follow Me:

Related Posts

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *