Петък, 10 май 2024

10.05.2024

Светлана Каменова от Добрич стана европейски шампион по бокс

Тежкоатлетката от Добрич Светлана Каменова (57 кг) спечели първа европейска титла в своята кариера. Тя триумфира във финала на шампионата в Белград (Сър) срещу Дария Абрамова (Рус).

Третата в света и трикратна вицешампионка по бокс на Стария континент Светлана Каменова спечели първата си европейска титла, триумфирайки в категория до 57 килограма при жените на шампионата в сръбската столица Белград.

Каменова, която след по-малко от три месеца ще боксира и на Олимпийските игри в Париж, показа много добра игра от дистанция срещу рускинята Дария Абрамова. С премерени действия, точни комбинации и отличен усет при движението с крака тя установи превес. Националката натрупа аванс след първите два рунда и със самочувствие затвори срещата за успех с 5:0 гласа (30:27, 30:27, 30:27, 29:28, 30:27).

Боксьорките на България завършиха с общо 5 медала на Европейското първенство. В четвъртък с бронзови отличия се поздравиха Севда Асенова (48 кг), Венелина Поптолева (52 кг) и Аслъхан Мехмедова (63 кг). Всяка от тях спечели и премия. Златният медал носи 15 хиляди долара, сребърният – 10 000, а бронзовите – по пет хиляди долара.