Местни избори 2019 пренаредиха програмата в родния футбол
Наложителни промени бяха извършени в програмата на родното първенство, както и за 1/8-финалите за Купата на България, от Спортно-техническата комисия към БФС. Корекциите в предварително-обявения график на срещите се налага от възникнали обстоятелства, свързани с част от мерките около провеждането на Местни избори 2019, съобщиха от Футболния съюз.
Ето и текста на съобщението от Футболната централа: Предвид писмо от 14.10.2019 година на МВР и тяхно изрично настояване и невъзможност да охраняват футболни срещи на датите около изборите (от 25 до 28 октомври) и датите около балотажите (на 1,2,3 и 4 ноември) са наложителни промени в провеждането на първенството на Първа и Втора лига. Срещите за 1/8 финала на Купа България се пренасрочват за 03.12 - 05.12.2019 година.
Срещите от XIV-ти, XV-ти и XVI-ти кръг на Първа лига, ще се играят по следната програма:
XIV кръг
- 29.10 /вторник/ Берое - Ботев Вр 13.30 Диема спорт
- Локомотив Пд - Черно море 16.00 Диема спорт
- Царско село - Лудогорец 18.30 Диема спорт
- 30.10 /сряда/ Ботев Пд - Арда Кж 16.00 Диема спорт
- Етър ВТ - ЦСКА -София 18.30 Диема спорт
- 31.10 /четвъртък/ Витоша - Славия 16.00 Нова спорт
- Левски - Дунав 18.30 Диема спорт
XV кръг
- 02.11 /събота/ Лудогорец - Берое 17.30 Диема спорт
- 05.11 /вторник/ Ботев Вр - Витоша 12.30 Диема спорт
- Славия - Локомотив Пд 15.00 Диема спорт
- Черно море - ЦСКА -София 17.30 Диема спорт
- 06.11 /сряда/ Дунав - Ботев Пд 13.00 Диема спорт
- Левски - Етър ВТ 15.30 Диема спорт
- 07.11/четвъртък/ Арда Кж - Царско село 15.30 Нова спорт
XVI кръг
- 08.11 /петък/ Локомотив Пд - Ботев Вр 17.30 Диема спорт
- 09.11 /събота/ Етър ВТ - Черно море 15.00 Диема спорт
- ЦСКА -София - Славия 17.30 Диема спорт
- 10.11 /неделя/ Берое - Арда Кж 12.45. Диема спорт
- Ботев Пд - Левски 15.15 Диема спорт
- Витоша - Лудогорец 17.45 Диема спорт
- 11.11 /понеделник/ Царско село - Дунав 17.30 Нова спорт
Срещите от XIII-ти, XIV-ти и XV-ти кръг на Втора лига, ще се играят по следната програма:
XIII кръг 16.00
- 24.10 /четвъртък/ Локомотив Сф - Литекс 15.00 Диема спорт
- Хебър Пз - Пирин Бл
- Спартак Пл - Септември Сф
- Поморие - Локомотив ГО
- Монтана - Струмска слава 17.00
- Ботев Гълъбово - Черноморец Бч 18.00
- ЦСКА 1948 - Нефтохимик 1962 19.00
- 15.11/петък/ Лудогорец 2 - Кариана 14.30
XIV кръг 14.30
- 30.10/сряда/ Нефтохимик 1962 - Лудогорец 2 17.30
- 31.10 /четвъртък/ Хебър Пз - ЦСКА 1948 13.30 Диема спорт
- Струмска слава - Поморие
- Кариана - Ботев Гълъбово
- Септември Сф - Спартак Вн
- Черноморец Бч - Локомотив Сф 15.00
- Литекс - Спартак Пл 16.30
- Пирин Бл - Локомотив ГО 18.00
XV кръг 14.30
- 09.11/събота/ Монтана - Септември Сф 12.15 Диема спорт
- Спартак Пл - Черноморец Бч
- Локомотив ГО - Струмска слава
- Ботев Гълъбово - Нефтохимик 1962 16.30
- 10.11 /неделя/ Локомотив Сф - Кариана
- Спартак Вн - Литекс
- ЦСКА 1948 - Пирин Бл 17.00
- 11.11/понеделник/ Лудогорец 2 - Хебър Пз
* Програмата е съгласувана с Футбол Про Медия и БПФЛ.
БФС си запазва правото на промени в програмата.
Снимка: dnevnik.bg