Спорт

Футбол – XXIII кръг на Втора професионална лига и Североизточна Трета лига

След изиграните на 6 април, последни срещи от шампионата на страната, за футболните отборите от североизточен регион, моментната ситуация в класирането е следната:

Трета североизточна лига XXIII кръг

  •              Хитрино (Хитрино) – Кубрат 2016 (Кубрат)            1:1
  •              Калиакра (Каварна) – Ботев (Нови пазар)               2:0
  •              Локомотив (Русе) – Спартак 1918 (Варна)                0:1
  •              Суворово 1 (Суворово) – Бенковски (Бяла)              7:0
  •              Септември 98 (Тервел) – Светкавица Търговище  2:0
  •              Добруджа 1919 (Добрич) – почива

 

Временно класиране:

  1.  Добруджа 1919 (Добрич)                                                          56
  2.  Суворово 1 (Суворово)                                                              45
  3.  Хитрино (Хитрино)                                                                   42
  4.  Локомотив (Русе)                                                                       33
  5.  Калиакра (Каварна)                                                                  32
  6.  Септември 98 (Тервел)                                                            30
  7.  Светкавица (Търговище)                                                         27
  8.  Ботев (Нови пазар)                                                                    21
  9.  Спартак 1918 (Варна)                                                                19
  10.  Кубрат 2016 (Кубрат)                                                                14
  11.  Бенковски (Бяла)                                                                        4

 

Голмайстори

  • 15 – Любомир Михалев – Суворово 1 (Суворово)
  • 10 – Юлиян Загоров – Ботев (Нови пазар) / Георги Колев – Добруджа 1919 (Добрич)
  •  9 – Румен Николов – Добруджа 1919 (Добрич)
  •  7 – Никола Росенов – Суворово 1 (Суворово) / Христо Александров – Хитрино (Хитрино) / Стефан Стефанов – Септември 98 (Тервел)

 

XXIV кръг

14 април 2018, събота

  •  Ботев (Нови пазар) – Септември 98 (Тервел)
  • Спартак 1918 (Варна)  – Калиакра (Каварна)
  • Добруджа 1919 (Добрич) – Суворово 1 (Суворово)

15 април 2018, неделя

  • Кубрат 2016 (Кубрат)  – Локомотив (Русе)
  • Бенковски (Бяла) – Хитрино (Хитрино)

               Втора лига XXIII кръг

  •        Монтана 1921 (Монтана) – Поморие (Поморие)          2:1
  •        Локомотив 1929 (София) – Черноморец (Балчик)      1:0
  •        Марица 1921 (Пловдив) – Несебър (Несебър)               0:0
  •        Нефтохимик 1962 (Бургас)  – Струмска слава 1927 (Радомир)   1:0
  •        Оборище (Панагюрище) – Литекс (Ловеч)                    0:1
  •        Ботев (Враца) – Локомотив (Горна Оряховица)           0:0
  •        Ботев (Гълъбово)  – Созопол (Созопол)                           2:0
  •        Лудогорец 1945 II (Разград) – Царско село 2015 (София)  3:2

На 10 април в отложен мач от XIX кръг се срещат:

  • Оборище (Панагюрище) – Нефтохимик 1962 (Бургас)
  • Созопол (Созопол) – Литекс (Ловеч)

На 11 април в отложен мач от XVIII кръг се срещат:

  • Черноморец (Балчик)  – Лудогорец 1945 II (Разград)

                

                Класиране:

  1.  Царско село 2015 (София)                                                  50
  2.  Ботев (Враца)                                                                         46
  3.  Локомотив 1929 (София)                                                   44
  4.  Монтана 1921 (Монтана)                                                    40
  5.  Ботев (Гълъбово)                                                                  37
  6.  Несебър (Несебър)                                                               37
  7.  Локомотив (Горна Оряховица)                                        31
  8. Лудогорец 1945 II (Разград)                                               31
  9.  Марица (Пловдив)                                                               29
  10.  Поморие (Поморие)                                                            29
  11.  Черноморец (Балчик)                                                         28
  12.  Литекс (Ловеч)                                                                      27
  13. Струмска слава 1927 (Радомир)                                        27
  14.  Оборище (Панагюрище)                                                    23
  15.  Созопол (Созопол)                                                               14
  16.  Нефтохимик 1962 (Бургас)                                                 4

 

Голмайстори

  • 18 – Светослав Диков – Царско село 2015 (София)
  • 12 – Илия Димитров – Локомотив 1929 (София)
  • 11 – Иван Колев – Ботев (Враца)
  • 10 – Павел Петков – Царско село 2015 (София)
  • 8 – Николай Костов – Несебър (Несебър)/ Деян Христов – Локомотив (Горна Оряховица) /Владислав Мирчев – Черноморец (Балчик) / Николай Цветков – Локомотив 1929 (София) / Иван Коконов – Монтана 1921 (Монтана)
  • 7 – Венцислав Гюзелев – Марица 1921 (Пловдив) / Кристиан Тасев – Струмска слава 1927 (Радомир)

 

XXIV кръг

14  април

  • Струмска слава 1927 (Радомир) – Ботев (Гълъбово)
  • Локомотив (Горна Оряховица) – Оборище (Панагюрище)
  • Несебър (Несебър) – Локомотив 1929 (София)
  • Черноморец (Балчик) – Нефтохимик 1962 (Бургас)
  • Литекс (Ловеч) – Монтана 1921 (Монтана)

15 април

  • Поморие (Поморие) – Марица 1921 (Пловдив)
  • Созопол (Созопол) – Лудогорец 1945 II (Разград)

16 април

  • Царско село 2015 (София) – Ботев (Враца)
Follow Me:

Related Posts

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *