Четвъртък, 18 април 2024

18.04.2024

Наградиха победителките от XVI Осмомартенско рали в Добрич

Ясни са победителките в 16-ото издание на Осмомартенското рали на град Добрич, което през тази година се проведе по една от алеите на Градски парк "Свети Георги".

Големият победител през на 2020 година стана Нона Василева с автомобил Фолксваген T-Roc, която освен първото място в комплексната надпревара, спечели и специалната купа на Съюза на българските автомобилисти /СБА/. По време на юбилейното 15-то издание, Нова Василева направи и своя рали-дебют, когато се класира трета. Второто място и през тази година спечели Саша Гинкова, а тройката допълни Костадинка Михайлова.

Наградата в категория "Най-атрактивен състезател" беше връчена на Десислава Гроздева.

Освен купите и специалните награди за най-добрите три състезателки, организаторите връчиха медали и грамоти на всички участнички в Осмомартенската рали надпревара.

Общо 13 състезателки се включиха в надпреварата през тази година. Най-младата участничка беше 24,-годишна, а "най-възрастната" - на 39 години.

• 12. Ивайла Йорданова

Състезателната надпревара премина в няколко етапа, по Италианската система - с последователна размяна на пистите между отделните участнички.

За радост на публиката, след края на церемонията по награждаването, съорганизаторите от Мотоклуб "Кан Аспарух” вдигнаха адреналина още повече като подпалиха гумите и направиха почетна обиколка на трасето, качвайки на моторите си трите победителки в днешната надпревара.

16-ото Осмомертенско рали беше организирано от СБА-клон Добрич, Автомобилен спортен клуб „Мотоспорт” и с подкрепата на Община Добрич.