Събота, 20 април 2024

20.04.2024

Иван Станев с приз за най-добър разпределител на Черноморските игри

След изиграването на всички срещи от тридневния турнир по волейбол за мъже - пето издание на Черноморските игри във Варна, с две победи, мъжкият волейболен състав на "Добруджа 07" завърши на второто място.

Наградата за "Най-добър разпределител" на турнира беше връчена на плеймейкъра на "зелените" Иван Станев.

В трите дни от турнирната надпревара, волейболистите на Пламен Христов постигнаха две победи - срещу "Черно море" и "Дунав", като отстъпиха единствено на ""Нефтохимик 2010".

Добруджа 073:0Черно море
Добруджа 070:3Нефтохимик
Добруджа 07 3:1Дунав

Турнирните двубои в спортна зала "Христо Борисов" са своеобразна подготовка на четирите отбора, за старта на новия сезон в Националната мъжка волейболна Суперлига.

Както и в предишното издание на Черноморските игри, "Добруджа 07" зае втората позиция. Без изненади, с най-добър актив приключиха състезателите от шампионския тим на "Нефтохимик 2010". По време на миналогодишното издание, бургазлии не участваха, а първото място тогава спечелиха домакините от "Черно море".

Снимка: ВК "Добруджа 07"