Вторник, 30 април 2024

30.04.2024

Боян Янков от МК „Орлите” Добрич е трети на Гран при България

Боян Янков от Мотоклуб „Орлите” Добрич завоюва третото място на първото мотокрос състезание от веригата Гран при България за сезон 2019, информират от Българската федерация по мотоциклетизъм.

Великден на мотополигон Троян празнуваха състезателите от Европейския шампионат по мотокрос в класовете ЕМХ65, ЕМХ85 и OPEN, както и от BMU Euro MX шампионата в класовете МХ2/МХ и Veteran. Участваха 112 състезатели от България, Румъния, Турция, Северна Македония, Сърбия, Гърция, Молдова, Чехия, Украйна, Хърватия, Словения, Унгария и Кипър.

Гран При България в Троян беше официално открито от председателят на Grand prix Bulgaria 2019 Румен Петков и кмета на Община Троян Донка Михайлова.

36 пилоти караха в двата класа МХ / МХ 40, но с отделно класиране за шампионата. Григор Царев ( България, Джей Ар Си Моторспорт, КТМ) записа двоен успех и нови 50 точки към актива си, втори завърши Николай Колев ( България,СК Велико Търново, Хонда, 2-2, 2-2, 44 точки) . Боян Янков ( България, МК Орлите Добрич, Кавазаки, 1-3,2-4, 38 точки) стана трети за кръга. неделните състезания от Европейския шампионат по мотокрос в Троян. Навръх Великден над 10 000 зрители станаха свидетели на състезанията.

Снимка: LAP.bg