Събота, 27 април 2024

27.04.2024

Два сребърни медала за добричките каратеки на "Никон" от старта на Европейското по Шотокан карате в Албена

С две сребърни отличия за Карате клуб "Никон" - Добрич, е приключил първият ден от 10-ото Европейско първенство по Шотокан Карате, което се провежда от днес до 28 октомври в Албена. "КК "Никон" Добричс успя да завърши с 2 сребърни медала и едно 5-о място, след края на срещите днес. Ние излязохме с трима състезатели в дисциплината WKF KUMITE (спаринг по правилата на Олимпийското Карате), като и тримата се представиха впечатляващо и аз съм изключително горд с тях", сподели за Про Нюз Добрич Сенсей Стоян Димов - треньор на добричкия Карате клуб "Никон".   Кристиян Василев е успял да извоюва сребърният медал в категория /8 - 9-годишни момчета/ до 40кг. Искрен Илиев също е станал сребърен медалист в категория /10 - 11-годишни момчета/ до 42 кг., след безапелационни победи над представителите на Израел, Азербайджан и Молдова. Ивайло Георгиев, който се завръща след почти 2 месеца прекъсване е успял да се класира на 5-то място в категория /10-11-годишни момчета/ до 35кг., побеждавайки съперника си от Румъния, но е отстъпил пред бойците на Азербайджан и Молдова. В днешният ден се играха срещи във всички възрастови групи  - от 6 до 11-годишна възраст. Утре в битка за евро-медалите ще излязат състезателите във възрастови групи - 12-13, 14-15 и 16-17-годишни. За Карате клуб "Никон" Добрич участие ще вземат 4-ма състезатели, допълни Сенсей Димов..