Петък, 17 май 2024

17.05.2024

Спортисти от Добрич спечелиха медали в национални състезания през уикенда

Състезатели на СКЛА "Добруджа" спечелиха медали в турнир "Коста Василев" в град Шабла. Мирела Минчева при момичета под 16 г. завоюва два златни медала на 100 и 200 метра. При момчетата в същата възраст Радостин Георгиев на 100 м. се класира на второ място, а на 200 м. - на трето място. Надя Стефанова стигна до сребърния медал в хвърлянето на копие при жените.

Боксов клуб „Борис Георгиев – Моката“ се завърна от държавното първенство в гр. Петрич с пълен комплект медали. Шампион в категория 44 кг отново е Октай Назифов, на второ място в категория +90 кг се класира Габриел Симов и трети стана Габриел Колев до 46 кг.

На 27 април се проведе Национална купа "Верея" в Стара Загора по карате Киокушин за юноши, девойки младша и старша възраст, мъже и жени. От СК "Сейкен"- Добрич взеха участие петима състезатели. Стефан Калчев стана шампион в категория при юноши старша възраст, а Имрен Ибрям - вицешампион при юноши младша възраст. Данаил Иванов, Александър Ненов и Димитър Ненчев загубиха в оспорвани срещи

Победа в последната минута и заслужени три точки взеха у дома момчетата на ФК РИЛЦИ. Те надделяха с 1:0 над Доростол. Голът отбеляза Гюрсел Осман.

Състезателят от Тенис клуб "ДОБРИЧ " Филип Станев спечели сребърен медал в турнир от календара на Българската федерация по тенис. Той се проведе в Добрич на 27 и 28 април.