Петък, 27 септември 2024

27.09.2024

Черноморец надделя над Спартак Плевен като домакин в Националната баскетболна лига

Носителят на Купата на България за 2024 година Черноморец записа домакински успех над Спартак Плевен с 87:80 (25:27, 29:23, 14:14, 19:16) в мач от 27-я кръг (първа шестица) в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Победата бе трета поредна и общо 22-а за бургазлии, които се върнаха на върха във временното класиране, докато Спартак Плевен претърпя осма загуба от началото на сезона.
В повторение на финала за Купата на страната двата състава изиграха оспорван и интересен сблъсък, в който гостите от Плевен започнаха по-уверено. Те водеха през цялата първа четвърт, в края на която имаха аванс от 2 точки при 27:25. Силна серия на баскетболистите на Черноморец доведе до обрат и преднина от 11 точки в през втората част, а на почивката домакините водеха с 54:50.
Последва равностойна трета четвърт, в която бургазлии задържаха водачеството и преди последния период резултатът бе 68:64. Спартак Плевен се доближи на точка – 67:68 след два точни наказателни удара на Алекс Ломакс, но домакините увеличиха дистанцията до 5 точки при 72:67 след като Тони Троша и Милен Захариев се разписаха в коша на противника. Брайън Томас намали на 73:75 изоставането на плевенчани по-малко от четири минути преди края на двубоя, а впоследствие Андрей Иванов реализира на два пъти за Черноморец. Нови попадения на Иванов и Травис Макконико в заключителните минута и половина решиха крайния изход на мача в полза на отбора от Бургас.
Травис Макконико бе най-резултатен със 17 точки, 5 борби и 9 асистенции. Милен Захариев добави 14 точки, а 13 точки отбеляза Ладариен Грифин. Христо Захариев не взе участие в срещата.
Николай Стоянов реализира 19 точки и 6 борби за гостите, а Алекс Ломакс се отчете с 15 точки, 3 борби и 6 асистенции.
В следващия кръг на 6 април за Спартак Плевен предстои гостуване на Черно море Тича във Варна, а на 7 април Черноморец ще приеме Рилски спортист.

Срещи от 27-я кръг в Sesame Национална баскетболна лига (НБЛ) за мъже:
Черноморец - Спартак Плевен – 87:80 (25:27, 29:23, 14:14, 19:16)

от неделя:
Балкан - Рилски спортист - 86:79 (23:26, 22:20, 20:22, 21:11)
Черно море Тича - ЦСКА - 91:99 (25:28, 18:20, 28:25, 20:26)

от събота:
Берое - Академик Пловдив - 83:113 (14:28, 23:33, 24:29, 22:23)

от петък:
Миньор 2015 - Левски - 71:72 (17:12, 11:24, 21:16, 22:20)

от сряда:
Ямбол - Шумен - 86:105 (25:39, 23:17, 16:26, 22:23)

11. Берое 27 8 19 2177:2447 35
12. Миньор 2015 27 8 19 2014:2221 35