Петък, 29 март 2024

29.03.2024

Щангисти от Добрич с шампионски титли, треньорът Юндер Бейтула стана баща

Две шампионски и три вице шампионски титли завоюваха щангистите от спортен клуб по вдигане на тежести „Добруджа“ на Държавно отборно първенство, проведено в град Хасково. Това съобщи за Про Нюз Добрич президентът на клуба Християн Ангелов.

Елена Граденекер е шампион на България при възраст Девойки категория до 64 кг с общ двубой 130 кг (55 кг изхвърляне/75 кг изтласкване). Виктор Фотев завоюва шампионската  титла на България при възраст кадети – 17 г., категория до 67 кг, с общ двубой 198 кг (85 кг изхвърляне /113 кг изтласкване).

Вицешампион на България при възраст Кадети-17 г. категория до 102 кг с общ двубой 230 кг (100 кг изхвърляне/130 кг изтласкване) стана Синан Савов. Тодор Калинов завоюва титлата при възраст кадети до 15 години категория до 61 кг с общ двубой 128 кг (61 кг изхвърляне/67 кг изтласкване). Диян Лазаров е вице шампион при възраст Момчета, категория до 45 кг, с общ двубой 115 кг (50 кг изхвърляне/65 кг изтласкване).

Емирджан Танжу се класира на четвърто място във възраст Момчета, категория +61 кг, с общ двубой 114 кг (51 кг изхвърляне/63 кг изтласкване). Ивайло Веселинов зае четвърто място при възраст Момчета, категория до 55 кг, с 122 кг общ двубой (52 кг изхвърляне/70 кг изтласкване). Васил Ангелов стана шести във възрастовата група Момчета, до 61 кг, с общ двубой 76 кг (36 кг изхвърляне/40 кг изтласквяне).

Състезателите са възпитаници на Спортно училище „Г. С. Раковски“. Техни треньори са Юндер Бейтула и Тодор Кирчев.

За неколкократния носител на отличието „Спортист № 1 на Добрич“ Юндер Бейтула успехите на състезателите са продължение на позитивните събития, след като преди дни му се роди и син  Умут Бейтула.

От клуба изказват благодарности на състезателите и треньорите, като им пожелават  още много успехи. А на малкия Умут желаят да расте здрав и щастлив бъдещ шампион за радост на родителите си и на целия клуб.