Водещи новини Общество Политика

Официално: 181 кандидати ще се борят за вота на избирателите в област Добрич (обновена)

Приключи процеса по регистрация на листите за предсрочните избори на 2 октомври 2022 г. във всички 28 области на страната. За влизане в 48-ия Парламент, на октомврийския вот ще се борят 29 партии и коалиции.

В 8-ми МИР-Добрич най-наситени са листите на пет от партийните формации – с листи от по 12 кандидати. Само с по един кандидат в листите си са избрали да се явят две от политическите партии.

Вижте списъците с всички кандидати за депутати за изборите и регистрираните листи в 8-ми Многомандатен избирателен район:

1. ПП „Движение за права и свободи“

  • 1. Ертен Белгинова Анисова
  • 2. Дениз Бюрхан Дюкянджи
  • 3. Алекбер Исмет Абил
  • 4. Арзу Йосифова Енчева
  • 5. Джошкун Девлет Якубов
  • 6. Икбал Илков Мариянов
  • 7. Ясин Вежди Тасин
  • 8. Дилек Илхан Мюзекя
  • 9. Сибел Сейфи Осман
  • 10. Исмаил Джевжет Ахмед

2. ПП „Български съюз за директна демокрация“ (БСДД)

  • 1. Георги Стефанов Неделчев
  • 2. Ивайло Николаев Тодоров
  • 3. Валентин Иванов Сърменов
  • 4. Велико Дочев Петков

3. ПП “Българско национално обединение – БНО”

  • 1. Милчо Райков Минчев
  • 2. Александър Борисов Димитров
  • 3. Момчил Василев Василев

4. ПП „Национално движение „Единство“

  • 1. Георги Димитров Георгиев

5. ПП “ВМРО – Българско национално движение”

  • 1. Атанас Илиев Атанасов
  • 2. Станислав Добрев Илиев
  • 3. Стефан Йорданов Стефанов
  • 4. Костадин Николов Станчев
  • 5. Пламен Йорданов Кирилов
  • 6. Борислава Тодорова Богданова
  • 7. Светослав Панчев Спиров
  • 8. Иван Красимиров Иванов

6. КП „Справедлива България“

  • 1. Кольо Петков Парамов
  • 2. Ради Вълчев  Ганев
  • 3. Яна Драгнева Иванова
  • 4. Симеон Владимиров Симов
  • 5. Никола Георгиев  Панов
  • 6. Красимира Костадинова Златева

7. ПП „Пряка демокрация“

  • 1. Красимир Манолов Стоянов 

8. ПП НФСБ

  • 1. Йордан Апостолов Апостолов
  • 2. Веселин Славчев Казаков
  • 3. Валентин Милев Вълчанов 

9. КП „Продължаваме Промяната“

  • 1. Йорданка Яникова Костадинова
  • 2. Галина Събева Георгиева
  • 3. Анна Димова Адамова
  • 4. Димитър Иванов Мянков
  • 5. Деан Иванов Дуков
  • 6. Жеко Петков Петков
  • 7. Поликсения Рускова Петрова

10. ПП МИР

  • 1. Галин Христов Ненов
  • 2. Красимир Иванчев Жейнов
  • 3. Камен Савов Анестиев

11. ПП „Консервативно обединение на десницата – КОД“

  • 1. Кристина Йорданова Сунгарска
  • 2. Снежина Пламенова Желязкова
  • 3. Божидар Ивелинов Лолов

12. ПП “БТР-България на труда и разума”

  • 1. Ванина Илиянова Савова
  • 2. Александър Руменов Пръвчев

13. ПП “Коалиция за теб, България”

  • 1. Розалия Цветанова Лейкауф
  • 2. Надка Данчева Йонова
  • 3. Иван Георгиев Савов
  • 4. Илиян Живков Георгиев
  • 5. Емилия Асенова Кирова
  • 6. Георги Маринов Стоянов

14. ПП „Възраждане“

  • 1. Константина Венциславова Петрова
  • 2. Марин Минков Попов
  • 3. Димчо Димитров Димчев
  • 4. Георги Иванов Георгиев
  • 5. Георги Росенов Джендов
  • 6. Димитър Иванов Василев
  • 7. Петър Петров Петров
  • 8. Диана Живкова Вълчева
  • 9. Галин Стоянов Иванов
  • 10. Пламен Стоянов Ангелов

15. КП „Български възход“

  • 1. Веселин Николаев Колев
  • 2. Юлиян Стоянов Петков
  • 3. Веселин Паунов Станев
  • 4. Иван Руменов Ганев
  • 5. Димитър Радушев Радушев
  • 6. Пламен Великов Проданов
  • 7. Райна Жекова Михова
  • 8. Кристина Христова Кръстева
  • 9. Даниел Епифаниев Похомов
  • 10. Донка Вълчева Петрова
  • 11. Георги Христов Георгиев
  • 12. Румяна Йорданова Раданова

16. ПП „Български национален съюз – Нова Демокрация“

  • 1. Светла Николаева Пенева
  • 2. Павел Валериев Димитров
  • 3. Мартин Найденов Николов
  • 4. Петър Йозов Топалски
  • 5. Данаил Николаев Иванов
  • 6. Борис Филипов Иванов

17. ПП „Изправи се, България“

  • 1. Камелия Пенчева Тодорова
  • 2. Георги Ганчев Лолов
  • 3. Кирил Костадинов Иванов
  • 4. Янка Генкова Кънчева
  • 5. Кремена Минюва Йорданова
  • 6. Марияна Петрова Янкова
  • 7. Петър Петров Стоянов
  • 8. Катя Гичева Ангелова
  • 9. Станка Тодорова Тодорова
  • 10. Иван Минчев Иванов
  • 11. Добринка Ангелова Иванова
  • 12. Мария Драгомирова Драганова

18. ПП “Движение на непартийните кандидати”

  • 1. Константина Николова Ангелова
  • 2. Атанас Стоянов Атанасов
  • 3. Димитър Атанасов Димитров

19. ПП “Има такъв народ”

  • 1. Драгомир Стефанов Петров
  • 2. Лъчезар Иванов Бакърджиев
  • 3. Ивайло Христов Христов
  • 4. Стефан Иванов Костов
  • 5. Дарина Костова Аргирова-Митева
  • 6. Станислава Иванова Стефанова
  • 7. Моника Станиславова Петрова
  • 8. Александрина Петрова Димитрова

20. ПП „Глас народен“

  • 1. Михаил Иванов Михов
  • 2. Десислава Иванова Иванова
  • 3. Николай Колев Диков
  • 4. Иван Георгиев Гушев
  • 5. Марин Маринов Маринов
  • 6. Ивелин Иванов Найденов
  • 7. Валери Йорданов Ангелов

22. ПП „Правото“

  • 1. Стоян Киров Стоянов
  • 2. Ангел Кирилов Киров
  • 3. Кирил Ангелов Киров
  • 4. Радослав Кръстев Радев
  • 5. Красимирка Иванова Кирилова

23. ПП „Народна партия „Истината и само истината“

  • 1. Димитричка Георгиева Мирчева
  • 2. Здравко Симеонов Симеонов
  • 3. Иван Димитров Иванов
  • 4. Георги Иванов Спасов
  • 5. Едип Юрал Ереджеб
  • 6. Недялка Мирчева Вълчева

24. КП ГЕРБ – СДС

  • 1. Деница Евгениева Сачева
  • 2. Красимир Христов Николов
  • 3. Живко Николов Желязков
  • 4. Живка Георгиева Ненова
  • 5. Дочка Койчева Димитрова
  • 6. Христо Петров Христов
  • 7. Ангел Недялков Петков
  • 8. Мирослав Василев Иванов
  • 9. Радослав Добрев Йорданов
  • 10. Живко Георгиев Желязков
  • 11. Георги Красимиров Георгиев
  • 12. Гинка Христова Георгиева

25. КП „Демократична България – Обединение“

  • 1. Албена Симеонова Върбанова
  • 2. Надежда Костова Пампорова
  • 3. Божидар Тодоров Радев
  • 4. Георги Младенов Цветков
  • 5. Димитър Петков Франгов
  • 6. Диляна Данаилова Радоева
  • 7. Мария Стоянова Методиева
  • 8. Корнелия Димитрова Вълкова
  • 9. Диян Хинков Деков
  • 10. Владимир Бориславов Лафазански
  • 11. Евгени Цонков Чобанов
  • 12. Милена Вълчева Желева – Керанова

26.  ПП „Българска социалдемокрация – Евролевица“

  • 1. Виктор Иванов Йоцов
  • 2. Валентина Миленова Михайлова
  • 3. Красимир Димов Костадинов
  • 4. Калинка Николова Георгиева
  • 5. Стоян Георгиев Димитров
  • 6. Красимира Недялкова Кючукова
  • 7. Димчо Георгиев Костадинов

27. ПП „Атака“

  • 1. Георги Стойчев Йорданов
  • 2. Димчо Господинов Кръстев
  • 3. Недко Василев Недев
  • 4. Синтия Трифонова Недялкова

28. КП „БСП за България”

  • 1. Мая Йорданова Димитрова
  • 2. Георги Николаев Тодоров
  • 3. Красимир Христофоров Мецов
  • 4. Пламен Христов Желязков
  • 5. Галин Стоянов Господинов
  • 6. Тодорина Станимирова Тодорова
  • 7. Илия Димитров Илиев
  • 8. Маринела Вълчева Балчева
  • 9. Мария Атанасова Кирякова
  • 10. Деян Георгиев Димитров
  • 11. Галин Йовчев Иванов
  • 12. Деян Огнянов Николов

29. ПП „Русофили за възраждане на Отечеството“

  • 1. Огнян Стефанов Сапарев
  • 2. Петър Георгиев Георгиев
  • 3. Румен Димитров Каров
  • 4. Галина Вескова Николова
  • 5. Добриян Симеонов Малинов
  • 6. Георги Спасов Иванов
  • 7. Рафаил Антонов Арабаджийски
  • 8. Михаил Детелинов Добрев

Related Posts

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.