Петък, 19 април 2024

19.04.2024

Обявиха шампионите в Международния тенис фест в Албена, злато и сребро за България

Завърши и младежкото издание на Международния фестивал по тенис на маса "Албена 2022". След петдневен тренировъчен лагер с 50 млади таланти от България, Румъния, Молдова, Казахстан, Грузия, Турция и Италия последваха и горещите дни на турнирните битки в които пред препълнената с публика спортна зала "Албена" се състезаваха 200 участника от седемте държави.

Много силно се представи българският национал при децата до 11- годишна възраст Мирослав Шмидт, който завоюва титлата в категорията до 13 г. побеждавайки на финала съотборника си Людмил Димитров, съобщи Стефан Георгиев - организатор на спортния форум. Мирослав спечели и среброто в следващата по-висока възрастова категория - кадети до 15 години, отстъпвайки драматично в срещата за първото място  на молдовския национал Виктор Карабаш. При  юношите до 19 г. шампион стана румънската надежда Себастиян Прибеагу, спечелил двубоя за златото срещу българина Симеон Спасов. Трети са Матео Фантони /Италия/ и Александър Димитров /България/.

При девойките най-силно се представи националката от Казахстан Виктория Мочалкина, която спечели шампионската титла при кадетките до 15 г., побеждавайки на финала Анита Петкова /България/. При девойките до 19 г, победителка е друга казахстанска националка - Александра Смирнова. При най малките -момичетата до 13 г. първа е Валерия Кравченко /Молдова/, ,спечелила решителния двубой срещу Текла Липартелиани /Грузия/.

След приключване на финалните срещи състезатели и гости напуснаха ваканционно селище Албена удовлетворени от прекрасните условия за игра и настаняване, както и от прекрасната организация от екипа на спортен клуб "Дама купа".