Петък, 19 април 2024

19.04.2024

Кадетите на “Добруджа 07” се класираха осми в България

Отборът на волейболен клуб “Добруджа 07” за кадети (състезатели родени 2005/2006 г.) завърши на осмо място на националните финали по волейбол за тази възраст. Финалният турнир на държавното първенство се проведе от 25 до 29 май в модерната спортна зала “Левски София”, съобщават от клуба.

В предварително изтегления жребий в офиса на БФВ отборът от Добрич попадна в по-силната група, заедно с “Хебър” (Пазарджик), “Левски” (София) и ВА “Стойчев-Казийски”. В другата група бяха тимовете на “Славия” (София), “Виктория Волей” (Пловдив), “Марек” (Дупница) и “Пирин” (Разлог).

Класиралите се на първо и второ място в нашата група “Хебър” и “Левски” победиха противниците си в полуфиналните сблъсъци и днес ще спорят за титлата. Другият отбор от нашата група Волейболна академия “Стойчев-Казийски” победи “Славия” в мача за петото място.

Достигането до финалния турнир през този сезон е изключителен успех за тази гарнитура на “Добруджа 07”, посочват от клуба.

Снимка: Волейболен Клуб Добруджа 07