Водещи новини Култура Образование Общество

Най-добрите през учебната година отличи СУ „Св. св. Кирил и Методий” в Добрич, вижте кои са

С тържество пред паметника на светите братя Кирил и Методий едноименното средно училище в Добрич отбеляза патронния си празник и 150 години от създаването на Първото класно училище в града. Преди това възпитаниците на учебното заведение проведоха шествие, което бе водено от Духовия оркестър.

Гости на празника бяха зам.-кметът д-р Емилия Баева, директорът на Дирекция „Хуманитарни дейности” Дияна Борисова, началникът на Регионалното управление по образование Светлана Василева и Велизара Митева – старши експерт по чужд език в същото управление.  Талантливи възпитаници на СУ „Св. св. Кирил и Методий” изнесоха програма, в която пяха и рецитираха стихове за Светите братя, за буквите, за България. Децата и гостите поднесоха цветя и венци пред паметника.

По време на тържеството бяха наградени децата, постигнали успехи на областни, национални  и международни състезания, конкурси и олимпиади. Ето и отличените:

  • Станислав Станчев – 1 а клас, трето място на областен кръг на Великденско математическо състезание,
  • Александър Божидаров – 1 в клас, първо място на областен кръг на Великденско математическо състезание,
  • Никол Михайлова – 1 в клас, трето място в първа група на Национален конкурс „Път към славата”, София, в категория Поп вокал и диплома за златен дебют в категория Детска песен,
  • Давид Минев – 3 а клас, първо място на областен кръг на Великденско математическо състезание, второ място на областен кръг на „Математическо кенгуру”,
  • Ивайла Михайлова – 4 а клас, трето място във втора група на Национален конкурс „Път към славата”, категория Поп вокал,
  • Ванина Григорова – 4 в клас, първи места на Международния конкурс „Речни ноти”, Тутракан и на Националния „Песенна палитра”, Карлово, трето място на „Детска мелодия на годината”,
  • Касия Кралева – 5 а клас, трето място на областен кръг на Олимпиада по математика,
  • София Любенова – 5 а клас, втори места на областните кръгове на Олимпиада по география и икономика и на Великденско математическо състезание,
  • Цветелина Иванова – 5 а клас, две първи места на Държавно първенство по карате,
  • Станислав Николов – 5 в клас, обявен за най-полезен играч на четвъртото издание на Националния турнир по футбол „Златна Добруджа”,
  • Никола Димитров – 6 а клас, второ място на областен кръг на Олимпиада по български език и литература /БЕЛ/,
  • Анастасия Николова – 6 б клас, първо място на Национален конкурс „Път към славата” с Арт център „Палитра”,
  • Денислава Пенкова – 6 б клас, първо място на Национален конкурс „Път към славата” с Арт център „Палитра”,
  • Илона Николова – 6 б клас, първо място на Национален конкурс „Път към славата” с Арт център „Палитра”,
  • Никол Йорданова – 6 б клас, първо място на Национален конкурс „Път към славата” с Арт център „Палитра”,
  • Есин Ахмед – 6 в клас, първо място на областен кръг на Олимпиадата по БЕЛ,
  • Ерен Рафи – 6 г клас, първо място на областен кръг на Великденско математическо състезание,
  • Нона Ганева – 6 г клас, първо място на областен кръг на Олимпиадата по БЕЛ,
  • Дeнислава Димитрова – 6 д клас, представител на България в „Детска Евровизия”, Париж, първо място на Националния фестивал „Песен от филм”, трето място на национален конкурс „Път към славата”,
  • Илияна Кирякова – 6 д клас, първо място на Национален конкурс „Път към славата” с Арт център „Палитра”,
  • Радослава Василева – 7 а клас, първо място на Държавно първенство по карате,
  • Василена Костадинова – 7 б клас, второ място на Коледно математическо състезание, областен кръг, трето място на областен кръг на Олимпиада по физика и астрономия,
  • Александър Колев – 7 б клас, призови места на национални турнири по лека атлетика,
  • Красимир Сивков – 7 в, първо и второ място на Национално състезание „Многознайко. Аз зная английски език”,
  • Никола Стоянов – 7 в клас – първенец на многобройни национални и международни състезания по плуване, два национални рекорда за юноши на държавно, лично и отборно първенство,
  • Ева Георгиева – 7 г клас, второ място на областен кръг на Олимпиада по физика и астрономия, 
  • Илиян Якимов – 7 г клас, трети места на международен плувен турнир,
  • Сияна Ангелова – 9 а клас, първо място на областен кръг на Олимпиадата по биология и здравно образование,
  • Божидар Колев – 10 а клас, второ място на Национално състезание по спортно ходене,
  • Ивайла Славова – 10 а клас, второ място на областен кръг на Олимпиадата по история и цивилизации,
  • Иван Кръстев – 10 а клас, първи места на Държавно първенство по карате, трето място на областен кръг на Олимпиадата по история и цивилизации,
  • Никола Балчев – 10 а клас, първо място на областен кръг на Олимпиадата по английски език,
  • Колчан Мехмед – 10 б клас, първи места на Държавно първенство по карате,
  • Василена Кулева и Йоана Кулева – 11 а клас, първи, втори и трети места на Държавно първенство по карате,
  • Яница Василева – 11 а клас, първо място на областен кръг на Олимпиадата по история и цивилизации.
Follow Me:

Related Posts

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.