28.03.2024

Над 150 000 лева отпусна Община Тервел за спортните си клубове през 2022 г.

През изминалата 2021 година общо пет спортни клуба кандидатстваха за финансово подпомагане и бяха одобрени за получаване на субсидия от бюджета на Община Тервел, съобщават от местната администрация. Те получиха общо 152 000 лева.

Най-много средства получи ФК „Септермври-98”, Тервел – 114 830 лева. ФК „Вихър”, с. Жегларци, и ФК „Спартак-Зърнево”, с. Зърнево, бяха субсидирани с по 11 040 лева, а ФК „Дружба-Безмер”, с. Безмер – с 11 060 лева. ШК „Хан Тервел”, Тервел, получи 4 030 лева.

Отборът на ФК „Септември-98”, който се съревновава в Североизточна трета лига, завърши на престижното трето място  и беше награден с купа и плакет за благодарност от Българския футболен съюз. Той записа и историческо участие в турнира за Купата на България, където на 1/ 16 финалите загуби по нелеп начин от тима на Симитли. ФК „Вихър”, с. Жегларци, ФК „Дружба-Безмер” и ФК „Спартак-Зърнево”, състезаващи се в Областна футболна лига-Добрич, завършиха съответно на седмо, първо и трето място в групата.

ШК „Хан Тервел” също може да се похвали с много грамоти, медали и отличия, завоювани от децата, участващи в традиционните детски турнири по шахмат.

Снимка: Новините Тервел