Водещи новини - дясно Добричка Култура Общество

Ученици от селата Победа, Смолница, Карапелит, Дончево и Житница грабнаха първите награди в коледни конкурси на Община Добричка

313 ученици се включиха в конкурсите на Община Добричка за коледна картичка и есе.                

Конкурсите бяха обявени от Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни в община Добричка в навечерието на коледните и новогодишните празници, припомнят от Общинска администрация.

В надпреварата за коледна картичка и коледна украса „Весела Коледа за всички“ се включиха 307 ученици. Бяха представени стотици оригинални картички и сувенири, в които се акцентира основно на работата с природни материали. Създадените с много емоции, талант и въображение творби на представителите на 11-те общински училища бяха оценени от комисия, определена със заповед на кмета Соня Георгиева. Шестима са участниците конкурса за есе „Празниците в моето родно място“.

По традиция и тази година в навечерието на Рождество Христово всички детски творби, представени в конкурсите, ще бъдат предоставени на социалния патронаж в селата на територията на общината. Така стотици възрастни самотни и болни хора ще получат подарък, сътворен от децата.

I. Класирани участници в конкурса за коледни сувенири:

І-ва възрастова група (І-ІV кл.)

  • І място – Веселин Тодоров и Исмаил Сабет – III кл. – СУ „Никола Вапцаров“ с. Карапелит;
  • І място – Алишан Алиев- ІV кл., Еркан Сезет  – ІV кл., Узан Валентинов- ІV кл.- СУ „Никола Вапцаров“ с. Карапелит;
  • ІІ място – Назлъ  Бейтула – III  кл., Сибел Ахмед– III  кл. -СУ „Никола Вапцаров“
  •  с. Карапелит;
  • ІІ място – Айча Асан –    III кл. – ОУ „Васил Левски“ с. Хитово;
  • ІІ място – Изел  Реджеб – II кл. – ОУ „Климент Охридски“ с. Смолница;
  • ІІІ място –Ивона Радева– III кл. ,ОУ „Отец Паисий“ – с. Батово;
  • ІІІ място – Група ЦОИД -III кл., СУ „Никола Вапцаров“ с. Карапелит;
  • ІІІ място – Меликше Севдалинова- IVа клас, Цветанка Димитрова- IVа кл. , Айлян Тодорова- IVа кл., СУ „Никола Вапцаров“ с. Карапелит;

ІІ-ра възрастова група (V-VІІ кл.)

  • І място –   Никет Люман – VІ кл.-  ОУ „Климент Охридски“ с. Смолница;
  • І място – Йорданка Костадинова -VІ кл., Радослава Генова VІ кл.,Радостин Радков- VІ кл.  – ОУ „Отец Паисий“ – с. Батово;
  • ІІ място – Дамян Красимиров – VІI кл.- ОУ „Стефан Караджа“ с. Житница;
  • ІІ място–   Магдалена Колева -VІ кл.- ОУ „ Св. св. Кирил и Методий“ с. Дончево;
  • ІІІ място –Десислава Ангелова – VІ кл. – ОУ „Стефан Караджа“ с. Житница;
  • ІІІ място – Колективна награда на ученици от ОУ „Отец Паисий“, село Овчарово за изработен Коледен календар;

ІІI-ра възрастова група (VIII-XII кл.)

  • І място – Ученици от XII кл.- СУ „Никола Вапцаров“ с. Карапелит.
  • І място – Колективна награда на ученици от X кл. и ученици от II кл. –  ОбУ „Добри Войников“ с. Победа;

II. Класирани участници в конкурса за коледна картичка:

І ва възрастова група (І-ІV кл.)

  • І място – Исус Иванов – I кл., ОУ„ Св. св. Кирил и Методий“ с. Дончево;
  • І място- Найлян Иванова- I кл., ОУ„ Св. св. Кирил и Методий“ с. Дончево;
  • ІІ място – Диляра Алил, ОУ „Васил Левски“- с. Божурово;
  • ІІ място – Мишел Десиславов – ІV кл.- ОУ „Отец Паисий“ с. Батово;
  • ІІ място – Дамла Алил – ІI кл., ОУ „Васил Левски“- с. Божурово;
  • ІІІ място – Виолета Галинова – ІII кл. и Марчела Маринова – ІII кл. – ОУ „Стефан Караджа“
  • с. Житница;
  • ІІІ място – Зьохре Ердинч – ІV кл.- ОУ „Васил Левски“ с. Хитово;
  • ІІІ място – Ачелия Ремзи – І кл.- ОУ „Васил Левски“ с.Божурово;

ІІ-ра възрастова група (V-VІІ кл.)

  • І място – Румяна Азис- VI кл.- ОУ „Стефан Караджа“ с. Житница;
  • І място –  Теиджан Янкова – VІI кл.- ОУ „ Св. св. Кирил и Методий“ с. Дончево;
  • ІІ място – Десислава Ангелова -VI кл.- ОУ „Стефан Караджа“ с. Житница;  
  • ІІ място –  Ариф Янков – VІI кл.- ОУ „ Св. св. Кирил и Методий“ с. Дончево;
  • ІІІ място – Гюллю Мустафова – V кл.- ОУ „Стефан Караджа“ с. Житница;  
  • ІІІ място – Гюлчин Анкова – VI кл. –  ОУ „Стефан Караджа“ с. Житница;  

ІІI-ра възрастова група (VIII-XII кл.)

  • І място –  Наталия Йорданова –  XII кл., СУ „Никола Вапцаров“ с. Карапелит;
  • І място –  Айча Аднян – XII кл., СУ „Никола Вапцаров“ с. Карапелит;
  • ІI място – Лъчезар Антонов – IX кл., СУ „Никола Вапцаров“ с. Карапелит;
  • ІІІ място – Мелис Стефкова – VIII кл., СУ „Никола Вапцаров“ с. Карапелит;

III. Класирани участници в конкурса за есе „Празниците в моето родно място“:

  • І място –  Даниела Йорданова Ангелова VII клас ОУ „Климент Охридски“ с. Смолница
  • І място –  Лъчезар Антонов Асенов VIII клас СУ „Никола Вапцаров“ с. Карапелит
  • ІI място – Павлина Христова Димитрова VIII клас СУ „ Никола Вапцаров“ с. Карапелит
  • ІI място – Виктор Славомир Заблоцки  X клас Професионална гимназия по техника и строителство „Михаил  Василиевич  Ломоносов“, гр. Добрич; с. Смолница
  • ІІІ място – Наталия Мариянова Йорданова  XII клас СУ „Никола Вапцаров“ с. Карапелит
  • ІІІ място – Елена Христова Димитрова X клас СУ „ Никола Вапцаров“ с. Карапелит
Follow Me:

Related Posts

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *