Четвъртък, 25 април 2024

25.04.2024

Победа за ФК „Спортист“ от Ген. Тошево в първия домакински мач

Победа завоюваха състезателите от ФК „Спортист“, Ген. Тошево в първия домакински мач от втория кръг на Североизточната Трета лига.  „Спортист“ подчини „Светкавица“, Търговище, на градския стадион в Генерал Тошево с 1:0. Росен Николов донесе победата за домакините. Той центрира топката в 5-ата, но тя прехвърли вратаря и се укроти в мрежата. Последваха двуостри действия на съперниците. Далечни удари имаше и към двете врати.

След почивката имаше по няколко опасности. Футболистите на Спортист създадоха ситуации, но рикошети или неточни удари не позволиха да падне втори гол. Инфарктна беше 82-ата минута, когато първо Румен Николов шутира, търговищкия страж изби, той се справи и с добавката на резервата Кристиян Георгиев. Секунди по-късно беше елиминиран, но Росен Николов не уцели празната врата, а тялото на съперник. Футболистите на Светкавица имаха два шанса, но ги пропуснаха.