Петък, 29 март 2024

29.03.2024

Каратеките на КК „Самурай“ от Добрич с 23 медала от „Купа Каварна“

Карате клуб "Самурай" отново се представи на високо ниво в поредния турнир, в който това лято участват състезателите му. След като преди седмица каратеките завоюваха 42 медала на състезание в Добрич, вчера те спечелиха 7 златни, 7 сребърни и 9 бронзови медала в Каварна. В морския град се проведе традиционният ежегоден турнир по карате "Купа Каварна". В него участваха 200 състезатели от 15 клуба.

КК „Самурай“ се нареди на първо място в крайното комплексно класиране.

Златните медалисти са Дарина Димитрова – дисциплина ката, Йоан Илиев - ката, Дея Иванова - ката, Давид Николов - ката, Тулчан Мехмед - ката и кумите и Валерия Панайотова - кумите. Сребърни медали спечелиха Кристиян Иванов - ката и макевара, Радослава Василева, Симге Джевджет, Стивън Стоянов, Дея Иванова и отборът ката в състав Валерия Панайотова, Радослава Василева и Дея Иванова.

Бронзови медалисти станаха Кристияна Панайотова, Василена Георгиева, Ния Милушева, Денислав Еролов, Радослава Василева, Валерия Панайотова и отборите момичета и момчета, родени 2012 г. и момчета до 18 г.

Това бе последното състезание за първия полусезон. От 22 до 29 август ще се проведе подготвителен лагер в "Аквалайф" Кранево, с което ще стартира целенасочената подготовка за предстоящите състезания от календара на федерацията по карате.