Вторник, 23 април 2024

23.04.2024

Вицебалканска титла на чук за България завоюва Валентин Андреев от Балчик

С резултат 76.99 м най-добрият ни състезател в дисциплината чук Валентин Андреев, заедно със Георги Христов (100 м) станаха вицешампиони на АБАФ още през първия ден на Балканиадата за юноши и девойки под 20 години в Турция (12-13 юни в град Истанбул).

Балканската шампионка за девойки по планинско бягане Ясна Петрова пък спечели и балканска титла на 3000 м по време на надпреварата. Тя финишира за с 9:46.10 мин и така покри норматива за участие на европейско първенство в тази възраст, което ще се проведе в Талин през юли. Нормата на Европейската атлетика бе 9:48.20 мин. Общо пет медала завоюваха младите български надежди на родната атлетика през първия ден на първенството.

На следващия ден - 13 юни, родните атлети спечелиха нови четири медала.

Димитър Ташев спечели сребърния медал на троен скок с 15.11 м. Съотборникът му от Сливен Мартин Точев се закичи с бронза в същата дисциплина с 15.06 м.

Изабела Соколова финишира трета на 100 м с пр. с 14.09 сек. Пламена Миткова е трета на скок дължина с 6.00 м.

• 3 място - Мартин Точев – троен скок – 15.06 м
  • 3 място - Изабела Соколова – 100 м с пр. – 14.09 сек.
  • 3 място - Пламена Миткова – скок дължина – 6.00 м
  • 3 място - Щафета 4х100 м – юноши (Георги Христов, Тодор Тодоров, Ивайло Иванов, Александър Евтимов)

В крайното отборно класиране България завърши на осма позиция.

източник: bgathletic.com