Четвъртък, 25 април 2024

25.04.2024

Последвайте ни

Златаните рибки на СКПС „Добруджа” от Добрич с купа за второ място в международен турнир

През изминалата седмица отборът на Спортния клуб по плувни спортове „Добруджа” от Добрич беше на тренировъчен лагер и взе участие в международен турнир „Плувни таланти-Кранево 2021”. Тимът участва с 43 деца в 5 възрастови групи и завърши на второ място в отборното класиране след представителите на Румъния. Състезателите от Добрич под ръководството на треньорите Антония Михова и Веселин Нейков се завърнаха с 20 златни, 13 сребърни и 16 бронзови медала.

Със златни медали се окичиха Станислава Сарандева, Брам Шриер, Радо Нейков, Ерен Фети, Калоян Коев, Теодор Петров, Даниел Илиев и Здравко Желев.

Сребърни медали спечелиха Ерай Аднан, Станислава Сарандива, Здравко Желев, Витомир Новачев, Саймън Шриер, Есер Ридван, Сияна Илиева, Даниел Илиев, Калоян Коев, Никола Стоянов, Ерен Фети и Теодор Петров.

Бронзови медали грабнаха Павел Михайлов, Теодор Петров, Даная Димитрова, Ерай Аднан, Брам Шриер, Сияна Илиева, Даниел Илиев, Калоян Коев и Димитър Узунов.

В щафетата 4 х 50 м съчетано плуване при момчетата Теодор Петров, Даниел Илиев, Радо Нейков и Георги Димитров завоюваха бронзовите медали, а в щафетата 4 х 50 м свободен стил Ерен Фети, Георги Димитров, Радо Нейков и Брам Шриер взеха златните.