Петък, 19 април 2024

19.04.2024

Баскетболистите на Шабла се върнаха в играта след успех над ИУ

След като преди седмица ИУ измъкна успеха срещу Шабла само с точка преднина, този път съперникът му спечели със 72:64, с което изравни резултата в серията на 1-1 победи на Изток в ББЛ А Група. Варненският тим направи ужасяващо първо полувреме, в което отбеляза едва 11 точки и на почивката изоставаше с 11:32. Въпреки лошия старт, ИУ изигра изключително резултатна трета четвърт и преди последната част намали разликата за 41:52. Тимът се доближи само на точка в заключителните минути, но Шабла не допусна пълен обрат и спечели мача. Победителите направиха по-малко грешки от своя съперник, като освен това отбелязаха и повече наказателни удари (23/32 срещу 10/14).

Константин Колев завърши с 16 точки и 9 борби за успеха, Станислав Цонков се отчете с 12 точки и 8 борби, 11 точки наниза Хакан Сербезов. За ИУ Цветан Савов беше най-резултатен с 19 точки, Явор Ценев завърши със 17 точки и 9 борби, а с 14 точки и 8 борби се разписа Николай Маринов, като последните двама не завършиха мача заради натрупани лични нарушения.

Източник: sportal.bg