Петък, 26 април 2024

26.04.2024

Ветроходци от Морски Клуб Балчик със сребърни медали от първата за сезона регата

Сребро за Балчик спечелиха състезателите на Морски Клуб Балчик от първата за сезона регата Бриз Пролет 2021, която се проведе в акваторията на Варненското езеро.

Мартин Пенев спечели сребърния медал с равни точки с победителя в клас „Лазер Стандарт“, съобщават от клуба. В по-малкия клас Лазер 4.7 Андриана Николаева завоюва среброто при момичетата под 16 години. Мирела Димитрова се нареди на 4-то място в същия клас.

Добро е представянето и на новосформирания екипаж в клас 420 - Вилислав Димитров и Момчил Баев, които останаха на четвърто място, на крачка от подиума. В клас Оптимист Борислав Тодоров се нареди 11-ти при момчета старша възраст. 14-ти и 15-ти съответно се класираха Мартин Димитров и Огнян Великов.

Габриела Василева се класира на 7-мо място при момичета старша възраст, а Никол Димитрова на 7-мо място при момичетата младша възраст.

Следващото състезание на ветроходците е от 6 до 9 май в град Бургас.