Петък, 19 април 2024

19.04.2024

Последвайте ни

Добруджа 07 се класира за следващата фаза от надпреварата за Купата на България

Добруджа 07 е третият участник в четвъртата фаза на турнира за Купа България по волейбол. Момчетата на Мирослав Живков надиграха като гости амбициозния състав на Ботев (Луковит) с 3:0 (25:18, 25:18, 25:19) в среща от трети кръг на надпреварата.

Добричлии отстраниха съперника за малко повече от час, като заиграха вдъхновено от самото начало и не позволиха да бъдат преодоляни дори в ключовите ситуации.

Добричките волейболисти стартираха ударно в първите две части и продължиха така до края им. Луковитци се опитаха да намалят дистанцията на моменти, но не бяха достатъчно настойчиви и добричкият тим поведе с 2:0 гейма.

Третата част тръгна с крехко предимство на домакините, но отново селекцията на гостите показа своите силни страни и довърши започнатото в предходните геймове.

Добруджа не допусна изненади и записа чист успех, а с него взе и билета си за по-нататъшно участие в турнира за Купата.

Източник: bgvolleyball.com