Петък, 19 април 2024

19.04.2024

Добруджа 07 с категорична победа над Пирин в Разлог

Волейболистите на Добруджа 07 записаха четвърти успех в Първата осмица на Суперлигата. Воденият от Мирослав Живков тим надигра като гост Пирин (Разлог) с 3:0 (26:24, 25:20, 25:20) в отложен мач от шести кръг.

"Зелените" от Североизтока за втори мач са без Георги Манчев, който бе заменен от Любослав Телкийски на поста разпределител. Манчев получи мускулно разтежение, като все още не е възстановен.

Така добричкият тим е на втората позиция в таблицата с 11 точки (4 победи, 1 загуба), Пирин е седми с 0 точки (5 поражения).

Домакините започнаха силно и доминираха през по-голямата част от времето. След 16-та точка силите се изравниха и играта продължи равностойно. Волейболистите на Северин Димитров обаче преодоляха съперника и продължиха по-спокойно. Точно когато всичко изглеждаше предрешено, добричлии се мобилизираха и показаха на какво са способни. При равенството 24:24 гостите бяха по-устойчиви и измъкнаха гейма с 26:24, а с това взеха важно психологическо предимство.

Домакините имаха своите силни моменти и в следващите две части, но в ключовите моменти воденият от Мирослав Живков тим успя да наложи волята си.

Най-резултатен бе Жулиен Георгиев с 18 точки (2 блокади), с 14 точки се разписа Димитър Маринков (1 блокада). С 12 точки завърши Методи Ананиев (1 блокада). За съперника Мартин Юруков се отчете с 14 точки (1 блокада), 12 точки реализира Александър Симеонов (1 блокада).

Следващата среща за Добруджа 07 е на 30 януари (събота) като домакин срещу Хебър.

Източник: bgvolleyball.com

снимка: Момчил Тодоров