27-годишен сърбин спечели Гран При на конкурса „Сарандев“, вижте отличените
27-годишният Стефан Здравкович от Сърбия е спечели Голямата награда в 29-ото онлайн издание на Европейския младежки поп-рок конкурс „Сарандев“ 2020, съобщават организаторите от Младежкия център и община Добрич. Отличени са общо 34 певци.
Както много други конкурси за млади поп изпълнители в цял свят, така и добричкият тази година се проведе в онлайн формат. Осемдесет и шест участници от 13 държави и от 22 населени места на България се конкурираха за призовите места.
Професионалното международното жури на конкурса бе с председател Хайгошод Агасян и членове: Николай Текелиев - България, Карлъйгаш Абдикаримова - Казахстан, София Лазополу - Гърция и Мансур Ташматов - Узбекистан.
Видео клиповете на участниците бяха качени в YouTube канала на Младежки център – Добрич, което даде лесен достъп до конкурсните песни както на журито, така и на всеки желаещ да види изпълненията на талантливите участници.
За Сърбия, Казахстан, Чехия, Русия, Узбекистан, Турция и много градове от България ще потеглят пощенски пратки, за да могат отличените в 29-тото онлайн издание на Европейски младежки поп-рок конкурс „Сарандев“ – Добрич 2020 да получат своите награди (специално изработени призове, грамоти и парични награди).
Ето и отличените:
Първа възрастова група:
I-во място -
- - Ялкъ Сака - Турция
- - Магдалена Емилова Александрова - Монтана
- - Максим Димитров Ялнъзов - Варна
- - Марио Ивайлов Младенов - Каспичан
II-ро място –
- - Мартин Петров Стоянов - Варна
- - Далия Пламен Ковачева - Габрово
- - Жаклин Николаева Костадинова - Бургас
- - Елизабет Димитрова Захариева - Плевен
- - Полина Косенко - Казахстан
III-то място –
- - Цветелина Ивайлова Андонова - София
- - Жасмин Тлеумбетова - Казахстан
- - Динмухамед Толеубай - Казахстан
Поощрителна награда –
- - Мира Георгиева Попова - Троян
- - Барбора Станклова - Чехия
- - Лъчезар Лъчезаров Иванов - Севлиево
Втора възрастова група:
I-во място –
- - Таис Сака - Турция
- - Патрисия Илиева Симеонова - Ямбол
II-ро място –
- - Симона Даниелова Кръстева - София
- - Димитрина Германова Германова - Добрич
- - Карина Шайгузова - Казахстан
III-то място –
- - Гала Боянова Ботева – Севлиево
- - Кристалена Станимирова Стоянова - Варна
- - Александрина Юлиянова Механджийска - Благоевград
- - Венера Аваковна Авакян - Русия
Поощрителна награда –
- - Ива Иванова Ичевска - Пловдив
- - Анна Емилова Христова - Габрово
Трета възрастова група:
I-во място –
- - Ерназар Жубан - Казахстан
- - Стефани Павлова Маринова - Добрич
II-ро място –
- - Ерик Толенов Серикович - Казахстан
III-то място –
- - Сабина Турсунова - Узбекистан
- - Теодор Иванов Иванов - Ловеч
Поощрителна награда –
- - Диана Димитрова Димитрова - София
- - Елеонора Светославова Иванова - Добрич