Сряда, 24 април 2024

24.04.2024

Добруджа 07 надигра категорично ЦСКА без публика в зала "Добротица"

Волейболистите на Добруджа 07 се наложиха категорично с 3:0 гейма (27 : 25, 26 : 24, 26 : 24) над ЦСКА в среща от втория кръг на Суперлигата – първа осмица. Мачът се игра в зала „Добротица“ без публика.

Добричлии реализираха първите си три точки, като заемат второто място във временното класиране.

Домакините започнаха силно, след което "червените" изравниха. Впоследствие волейболистите на Александър Попов поведоха, постепенно преднината им нарасна. Състезателите на Мирослав Живков стопиха част от нея, след като играта в атака и на блокада се подобри.  При 20:20 резултатът  бе изравнен. Добричлии излязоха напред, но в ключовите моменти столичани набраха инерция и вкараха интрига. Играта продължи точка за точка, ас на Методи Ананиев затвори частта при 27:25.

Втората част започна идентично на първата. Борбата бе за всяка точка, като лидер нямаше. Гостите взеха преднина за кратко, след това двата отбора отново бяха равностойни. Напрежението нарастваше, но в крайна сметка "зелените" от Североизтока спечелиха и този гейм след битка (26:24).

В третата част ЦСКА започна вдъхновено и дръпна с добра преднина. Тя се запази до 13:17, но лека-полека добричлии скъсиха дистанцията и дори поведоха. Столичният тим се мобилизира и отново изправи на нокти домакините. До края двата отбора продължиха борбата, но момчетата на Мирослав Живков се поздравиха с победата след 26:24 и крайното 3:0 гейма.

Най-резултатен бе Жулиен Георгиев с 25 точки (1 ас, 2 блокади), Димитър Маринков добави 12 точки (3 аса, 1 блокада). За ЦСКА Димитър Димитров приключи с 23 точки (4 блокади) и бе единственият с двуцифрен актив.

В другата среща от кръга Нефтохимик 2010 победи трудно с 3:2 гейма Хебър.

В следващия кръг Добруджа 07 гостува на Монтана, а ЦСКА приема Нефтохимик 2010 (Бургас). Срещите са на 13 ноември (петък).

Източник: bgvolleyball.com

Снимка: Момчил Тодоров