Спорт

Железните Димова, Михов и Банков – добруджанските атлети с най-добро класиране на Балканиадата в Клуж

Успешен дебют при жените и мъжете на международен спортен форум записаха добруджанските атлети от силовите школи на СКЛА “Черно море-2005” и СКЛА “Добрич”.

Екатерина Димова (Желязната лейди), Никола Михов и Христо Банков записаха най-доброто представяне на добруджанци по време на Балканиадата по лека атлетика за мъже и жени в румънския Клуж Напока, която се проведе на 19 и 20 септември 2020 г.

От тримата, Никола Михов пръв приключи участието си – в спортна сесия №1, записвайки резултат от 64.03м. При отсъствието на един от основните конкуренти -балчиклията Валентин Андреев, победител в надпреварата в сектора на чука стана олимпийският младежки шампион Михайло Кохан (Украйна).

Никола Михов (чук) – СКЛА “Добрич”:

Във втората спортна сесия, Христо Банков завърши със седми резултат – 14.73м. Балкански шампион в дисциплината “гюле” стана представителят на домакините Андрей Тоадер.

Христо Банков (гюле) – СКЛА “Черно море-2005”:

Другата балчиклийка, включена в националната ни гарнитура за Балканиадата – Екатерина Димова, постигна шести най-добър резултат (47.90м) в третата сесия на надпреварата. Златото в сектора на женския чук спечели румънката Бианка Гейбер.

Екатерина Димова (чук) – СКЛА “Черно море-2005”:

Ето и пълното класиране на всички български атлети на Балканиадата за мъже и жени в Клуж Напока (19 – 20 септември 2020):

  • 1 място – Инна Ефтимова – 200 м – 23.81 сек (+0.7 м/сек)
  • 1 място – Габриела Петрова – Скок Дължина – 6.41 м (+0.4 м/сек)
  • 1 място – Габриела Петрова – Троен скок – 14.19 м (+0.8 м/сек)
    2 място – Станислав Станков – 110 м с пр. – 14.08 сек (-0.5 м/сек)
  • 2 място – Марк Славов – Копие – 83.40 м
  • 2 място – Инна Ефтимова – 100 м – 11.70 сек (0.0 м/сек)
  • 2 място – Лиляна Георгиева – 800 м – 2:05.16 мин
  • 2 място – Михаела Петкова – Копие – 50.35 м
  • 2 място – 4х100 м ЖЕНИ (Инна Ефтимова, Елена Митева, Ива Александрова, Кристина Борукова) 47.33 сек
  • 3 място – Митко Ценов – 3000 м стипълчейз – 9:01.31 мин 
  • 3 място – Яна Копчева – Гюле – 12.74 м 
  • 3 място – Ива Александрова – Седмобой – 4773 точки     
  • 3 място – Васил Власов – Десетобой – 6237 точки 
  • 3 място – Яна Копчева – Диск – 41.48 м
  • 3 място – 4х400 м ЖЕНИ (Елена Митева, Лиляна Георгиева, Божидара Гатева, Кристина Борукова) – 3:57.10 мин
  • 4 място – 4х100 м МЪЖЕ (Петър Пеев, Станислав Станков, Венелин Георгиев, Светлин Иванов) – 40.71 сек
  • 4 място – Милена Миткова – Скок дължина – 6.21 м (-0.6 м/сек)
  • 4 място – Деян Гемишев – Диск – 54.65 м
  • 5 място – Маринела Нинева – 5000 м – 17:12.52 мин
  • 5 място – Петър Пеев – 100 м – 10.49 сек (-0.5 м/сек)    
    5 място – Девора Аврамова – 3000 м – 9:59.57 мин
  • 5 място – Силвия Георгиева – 3000 м стипълчейз – 11:18.96 мин      
  • 6 място – Светлин Иванов – 10.60 сек (-0.5 м/сек)
  • 6 място – Венелин Георгиев – 200  м – 21.43 сек (-0.1 м/сек)
  • 6 място – Лиляна Георгиева – 1500 м – 4:30.16 мин
  • 6 място – Елена Митева – 100 м с пр. – 13.57 сек (-0.5 м/сек)
  • 6 място – Кристина Борукова – 400 м с пр. – 60.97 сек
  • 6 място – Йова Петрова – Овчарски скок – 3.20 м
  • 6 място – Никола Михов – Чук – 64.03 м
  • 6 място – Екатерина Димова – Чук – 47.90 м
  • 7 място – Борис Линков – Скок дължина – 7.43 м (-0.4 м/сек)
    7 място – Христо Банков – Гюле – 16.73 м
  • 7 място – Радин Вълчев – 110 м с пр. – 15.01 сек (-0.5 м/сек)
  • 9 място – Божидара Гатева – 400 м с пр. – 67.74 сек
  • 10 място – Димана Йорданова – Троен скок – 11.97 м (+1.1 м/сек)
  • 11 място – Мартин Балабанов – 1500 м – 4:02.65 мин
  • 16 място – Петър Пеев – 26.53 сек (+0.0 м/сек)
Follow Me:

Related Posts

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *