Петък, 19 април 2024

19.04.2024

Пеньо Пенев от Добрич с три златни медала на държавното по карате

Пеньо Пенев от Карате клуб „Самурай“ – Добрич, спечели три златни медала на държавното първенство по олимпийско карате за всички възрасти и бе единственият състезател с толкова престижни отличия. Шампионатът се проведе през уикенда в София, под егидата на Българската национална федерация по карате.

Общо 420 каратеки от 23 клуба от цялата страна се включиха в състезанието. КК Самурай завоюва 10 златни, 8 сребърни и 17 бронзови медала и се нареди на трето място в класирането. Със златото се окичиха Цветелина Иванова, Давид Николов, Валерия Панайотова (2), отбор ката жени (Й.Кулева, Михайлова, В.Кулева), отбор ката до 18 г. девойки, отбор ката до 18 г. момчета (Кръстев, Мехмед, Младенов) и отбор ката мъже (Михайлов, Пенев, Соколов).

Освен при отборните надпревари, звездата на клуба Пеньо Пенев спечели и 2 златни медала в двете дисциплини "ката" и "кумите".