Четвъртък, 25 април 2024

25.04.2024

Ясни са победителите във фестивала по тенис на маса в Албена

В европейския курорт на спорта Албена завърши 13-ият Международен фестивал по тенис на маса за деца, кадети и юноши. Ясни са победителите в отделните категории след изключително емоционални финални срещи между младите надежди на спорта с малката топка.

При момчета до 12 години Александру Йордан от Румъния спечелил финала срещу Мирослав Шмидт /Комфорт Варна/. При момичета до 12 години първа е Анита Петкова /Дунав Русе/, надделяла над Анна Гудеманова /Комфорт Варна/.

При кадетите до 15 години Траян Минков /Комфорт Варна/, спечелил финала срещу Георги Стоянов /ЦСКА/. При кадетките Мартина Василева /Металик Перник/ победи съотборничката си Михаела Стоянова.

При юноши до 18 години Георги Евтимов /Стоянстрой Пловдив/ спечели финала с Огнян Тодоров /Дунав Русе/. При девойките шампионка е Михаела Стоянова /Металик Перник/, победила на финала Виктория Петкова /Варна 2015/.

Всички призьори бяха наградени с купи, медали и предметни награди, осигурени от домакините от "Албена"АД и от организаторите на Фестивала от спортен клуб "Дама купа".

Участниците единодушно изказаха своята благодарност за осигурените им прекрасни условия за игра, почивка и възстановяване.