Сряда, 24 април 2024

24.04.2024

Без проблем и без публика, за 63' "Добруджа 07" победи "Арда"

Волейболистите на "Добруджа 07" записаха трета поредна победа и 15-а от началото на шампионата, срещу състава на "Арда" с 3:0 (25:16, 25:13, 25:23). На възпитаниците на Петър Шопов им бяха нужни малко повече от час, за да сломят съпротивата на домакините в зала "Арпезос", където трибуните останаха празни заради разпоредбите, свързани с мерките за неразпространение на коронавируса в страната.

В първата част на срещата, състезателите на Иван Халачев бяха в ритъм едва до 4-ата точка. От там, до края на втория гейм, "зелените" контролираха играта и за 38 минути вече водеха с 2:0 в резултата. Последната част домакините се разиграха и след равенството при 12:12 успяха да реализират пробив, вземайки аванс от три точки. В това се състоеше и единствената интрига в срещата. Щабът на гостите взе моментално техническо прекъсване и изравни след това. До 21-ата точка играта продължи равностойно, след което добричлии отново поеха инициативата и не допуснаха обрат до финала - за класическото 3:0.

За най-полезен играч на срещата беше избран Димитър Маринков от състава на "Добруджа 07".

След този си успех, "зелените" запазват третото място в таблицата с актив от 45 точки (15 успеха и 5 загуби), и вече са с аванс пред преследвачите от "Монтана", които загубиха тази вечер от с 3:1 от шампиона "Нефтохимик 2010" в Бургас.

В следващия - предпоследен кръг преди началото на плейофната фаза, на "Добруджа 07" им предстои решителен сблъсък с "Нефтохим 2010". Мачът ще се играе в зала "Добротица" на 16 март от 18:30 часа.

Ето и резултатите от всички изиграни двубои днес, в 20-и кръг на мъжката Суперлига: