Вторник, 16 април 2024

16.04.2024

Добруджа не даде гейм на Монтана

Добруджа победи Монтана с 3:0 (25:21, 26:24, 25:15) в мач от 18-и кръг на Суперлигата. Срещата се игра тази вечер в Добрич.

За домакините това беше 13-а победа в първенството, като по този начин те се изравниха по показатели с Монтана. И двата тима имат по 13 успеха и 5 загуби, по 39 точки, и заемат съответно трето и четвърто място в класирането.

В първия гейм Добруджа поведе в самото начало и до края не изпусна водачеството. Домакините имаха преднина от 21:14. Монтана се доближи на точка - 21:20, но играчите на Петър Шопов не позволиха да им бъде взет геймът.

Във втората част Добруджа водеше в резултата почти през цялото време. Имаше аванс от 16:10, а в края Монтана изравни при 24-а точка. Последваха две точки за домакините, които удвоиха преднината си. В третата част отборът на Добрич беше най-убедителен.

Жулиен Георгиев отбеляза 15 точки (2 блокади) за Добруджа, Пламен Шекерджиев добави 12 (7 блокади).

За Монтана Тодор Вълчев (1 ас) и Стефан Чавдаров (3 аса, 1 блокада) записаха по 8 точки.

Източник: bgvolleyball.com