Петък, 29 март 2024

29.03.2024

Последвайте ни

"Добруджа" се бори, но "Нефтохимик" надделя в дербито

Волейболният тим на "Нефтохимик 2010" се върна на лидерската позиция във временното класиране в Суперлигата, след като записа осма победа. Бургазлии надиграха категорично като домакин "Добруджа 07" с 3:0 (25:23, 25:20, 25:16) в дербито на десети кръг, в бургаската зала "Младост".

Така волейболистите на Николай Желязков прекъснаха победната серия на добричлии.

В таблицата на временното класиране, шампионите имат в актива си 25 точки (8 успеха и 2 загуби), докато "зелените" вече са на петата позиция с 19 точки (6 победи, 4 поражения).

В началото на двубоя, домакините поведоха но в средата на частта добричлии догониха в резултата и изравниха. Играта продължи точка за точка до 17:17, след което бургаският тим излезе напред и затвори частта при минимална преднина.

Във втората част "Добруджа 07" натрупа аванс от четири точки, но постепенно дистанцията бе стопена. Впоследствие момчетата на Николай Желязков не срещнаха проблем и приключиха без особени затруднения. В третия гейм бургазлии стартираха добре, но позволиха на "зелените" да наложат обрат. Последва нова размяна на лидерството, след което бургазлии доминираха като игра и приключиха домакинския мач без загубен гейм.

Топреализатор за "Нефтохимик" бе Желязков с 19 точки (2 аса, 3 блокади), Градинаров записа 13 точки (3 аса, 1 блокада), а 10 добави Николай Николов (1 ас, 4 блокади). За За момчетата на Петър Шопов, отново най-ефективен беше Жулиен Георгиев, който завърши с 12 точки (1 ас).

В последния XI кръг преди зимната пауза "Нефтохимик" приема "Арда", а "Добруджа 07" играе в зала "Добротица" срещу "Дунав". Двубоите са на 21 и 22 декември (събота и неделя).

Източник: bgvolleyball.com