Събота, 20 април 2024

20.04.2024

Наградиха победителите в Международния турнир "Октомврийска Албена"

Наградиха победителите от VI-ото издание на Международния турнир по тенис на маса "Октомврийска Албена 2019". След крайно оспорвана финална среща, победител  при майсторите в откритата надпревара стана българският състезател Иван Радкев от Варна, следван от Атанас Росенов (Шумен) и спечелилите бронзовите отличия - Нурдин Сапарбаев (Киргизстан) и Димитър Стефанов (Варна), информира главният организатор на надпреварата Стефан Георгиев.

В категориите при ветераните, почетните места на победителите заеха:

• Мирон Дмитриев от Русия - във възрастовата група 68+ години, победил на финала Димитър Караиванов (България), а бронзови медалисти са българите Борис Червенков (Балчик) и Владимир Ташев (Варна)
  • Адриан Калауз от Румъния - във възрастова група 60-67 години-, победил на финала Ади Росенбаум (Израел/). Бронзови медалисти са българските състезатели Александър Никитов (Варна) и Красимир Михайлов (Балчик)
  • Ливиу Петреску (Румъния) - във възрастова група 50-59 години, победил на финала българина Петрослав Димитров (Шумен). Бронзови медалисти са българите Росен Рачев (Шумен) и Валери Николов (Ловеч)
  • Станислав Валяров (Бургас) - във възрастова група 40-49 години, следван от Владислав Расказов (Русия) и българите Росен Иванов (Разград) и Йордан Караколев (Бургас)

Преди началото на Международния турнир, завършиха и срещите на Държавното първенство на страната ни в Северните "А" и "Б" групи.
След изиграването на първите три мача в Северна "А" група класирането поведе отбора на "Тетрон" (Плевен), а в Северна "Б" група - отбора на "Лъки Спорт" (София).

Организаторите на есенния форум по тенис на маса в Албена - спортен клуб "Дама купа", изказват гореща благодарност към домакините от Европейския курорт на спорта и конкретно към мениджърския екип от сектор "Спорт", за предоставените им прекрасни условия за игра и пребиваване.