Вторник, 23 април 2024

23.04.2024

Навръх вековния юбилей "Добруджа 1919" победи с 5:0 у дома

Победа-подарък с 5:0, в навечерието на вековния си юбилей, спретнаха за феновете си футболистите на "Добруджа 1919". Срещата от шести кръг на Североизточната трета лига, срещу състава на "Черноломец" , се игра на стадион "Дружба", за радост на всички привърженици, дошли да гледат любимците си в хубавото време на 21 септември.

Първата част на двубоя, в която беше отбелязано едно попадение (в 16 минута) от острието в атаката Галин Стоянов, не предвещаваше подобен сценарий. Останалите четири попадения в мрежата на гостите дойдоха след видимо превъзходство на "жълто-зелените" във всички фази на играта. Нови 3 гола отбеляза Галин Стоянов, а с едно се разписа Кристиян Петков (в 63 минута).

В таблицата на временното класиране"Добруджа 1919" продължава да е едноличен водач, след 6-те изиграни кръга от началото на първенството.

Следващата събота - в VII кръг на Трета Североизточна лига, "Добруджа 1919" гостува на десетия в класирането - "Тополи 2010", с. Тополи.

снимка: Добруджа Добрич (Dobrudja Dobrich)