Петък, 29 март 2024

29.03.2024

Млад състезател от Добрич с два медала от джет ски шампионата на България

Със злато и сребро завърши първото си за сезона участие младият състезател по джет ски от Добрич Алекс Петров. 16-годишният младеж се състезава при децата и при мъжете в клас Ski Limited, в конкуренция на българи, гърци и румънци.

Състезанието се проведе на язовир „Студен кладенец” край Кърджали.

При децата Алекс убедително спечели първото място. При мъжете той стана втори поради технически проблем във второто мото.

Въпреки това, участието му в първия кръг от националния шампионат беше много добро.

Миналата година Алекс беше втори в клас Jet Ski и трети на седнал джет.

Предстои му участие в състезания в Приморско на 13 юли и на язовир „Искър” през септември. Той се надява да има участия и в европейско първенство.

Неколкократен републикански шампион за деца. През декември 2016 г. Алекс участва на първото си световно първенство – в Тайланд, където завършва на 5-о място в своята възрастова група. На Европейското първенство по джет ски в Австрия младежът завоюва шеста позиция.

Снимки: Личен архив