Петък, 29 март 2024

29.03.2024

Демонстрация на класа и нови медали за добричките каратеки на "Купа Каварна"

На 2 юни в каварненската Спортна зала "Олимпия" се проведе XIV Международен турнир "Купа Каварна". В надпреварата се включиха над 200 състезатели от България, Румъния и Беларус. При класирането по нации, България се наложи безапелационно, спечелвайки общо 157 медала - 49 златни, 46 сребърни и 62 бронзови. На втора позиция са състезателите на Румъния, завоювали 5 отличия - 1 сребро и 5 бронза.

С 2 златни, 2 сребърни и 3 бронзови медала се завърнаха каратеките на Стоян Димов, налагайки абсолютна класа и атрактивни двубои. 13-годишният Даниел Минчев безкомпромисно доминира в дисциплината "Кумите" при момчетата до 14г (+50кг). Същото стори и при Кадетите - до 16 години (+60кг), спечелвайки златото и в двете възрастови групи.

Искрен Илиев - на 11 години, също записа участие в две възрастови групи. При момчетата до 12г (+40кг) се пребори за сребърното отличие, а при момчетата до 14г (45кг) остана с бронзов медал, след изключително зрелищен мач на полуфинал срещу състезател на Беларус, но странно съдийско отсъждане - с (2:1) изпрати противника му на финал.

Йордан Георгиев - на 10 години, записа първото си участие в официално състезание, спечелвайки бронзов медал при момчетата до 12г  (+40кг).

Георги Иванов - на 7 години, успя да спечели сребро и бронз при момчетата до 8г. В дисциплината "Ката" лека грешка по време на изпълнението на катата му, го лиши от златото и остана втори, а в дисциплината "Макивара" остана на 3-то място.

"Много добре играха и Кристиян Василев, Ивайло Йорданов, Живомир Стоянов, Боян Христов и Мартин Бончев, които единствено заради малкия си състезателен опит не успяха да стигнат до класиране за медалите", коментира за Про Нюз Добрич Сенсей Стоян Димов.

На 22 юни 2019г, Академия за бойни изкуства "Цанев", с партньорството на Спортен център "ВЪЛК"-Добрич, организира приятелския спаринг мачове "РАНДОРИ ДОБРИЧ 2019". Срещите представляват двубойни мачове - всеки срещу всеки.

Възрастовият диапазон за участниците ще бъде рамкиран от навършили 7г до ненавършили 16г, като състезателите ще бъдат разпределени във възрастови групи. Организаторите отправят покана към всички трениращи карате, без значение националност или клубна принадлежност. Това обяви лично Стоян Димов - треньор в СЦ "Вълк" / Академия за бойни изкуства "Цанев".