Образование

Изложение на 43 научни проекта на ученици от област Добрич отличи най-добрите

Научно изложение на проектите, участвали във Втория областен научен конкурс „Науката на живо“, се състоя днес в Младежкия център в Добрич.

Участие взеха представители на добричките училища: СУ „Свети Климент Охридски“, СУ „Любен Каравелов“, СУ „Димитър Талев“, ОУ „Стефан Караджа“, ЕГ „Гео Милев“, СУ „П.Р. Славейков“, както и СУ „Н. Вапцаров“ – Генерал Тошево, ОУ „Климент Охридски“ – с. Смолница, с ученици от с. Смолница, с. Малка Смолница и с. Ловчанци, Обединено училище „Добри Войников“ – с. Победа, с ученик от с. Методиево, СУ „Никола Вапцаров“, с. Карапелит, с ученици от с. Карапелит и с. Ф. Дянково, общ. Добричка.

Уникалните и интригуващи 43 проекта, изготвени – индивидуално или екипно, от общо 70 участници сериозно затрудниха журито.

Негов председател бе Станислав Полименов – преподавател по география и икономика и зам.-директор на СУ ”Св. Св. Кирил и Методий” и членове: Светла Русева – преподавател по физика и химия в Основно училище “Отец Паисий”, с. Батово, Теодора Петкова – еколог, Живка Цветанова – преподавател по информатика и математика в ПМГ “Иван Вазов”, Христо Христов – председател на Консултативния съвет към Младежки център и Надежда Георгиева – член на  Консултативния съвет към Младежки център.

След задълбочено обсъждане станаха ясни отличените проекти:

1 възрастова група:

1 място Проект „Животът на едно дърво“, изготвен от Ивона Богашева, Инна Драгнева и Кристияна Богословска, СУ Любен Каравелов, гр. Добрич;

2 място Проект „Кръговрата на скалата“, изготвен от Васил Трифонов, СУ „Свети Климент Охридски“, гр. Добрич; 

3 място Проекта „Природата в една шепа“, изготвен от Велин Кръстев, СУ „Димитър Талев“, гр. Добрич;

2 възрастова група:

1 място Проект „Човешко тяло“, изготвен от Аделина Андонова и Красен Андонов от СУ „Н. Вапцаров“, гр. Генерал Тошево;

2 място Проект „Физиката в помощ на химията“, изготвен от Ивана Иванова и Валери Стоянов, СУ „Н. Вапцаров“, гр. Генерал Тошево; 

3 място Проекта „Ерозия“, изготвен от Камелия Иванова,СУ „Н. Вапцаров“, гр. Генерал Тошево;

Специална награда:

Пресиана Стоянова, участвала с 3 проекта „Българската народна носия – израз на душевността и творчеството на българката“, „Усмивката на планината“ и „Евтимий – патриарх български“ от СУ Любен Каравелов, гр. Добрич;

Елица Рачева  с проекта „Химическа лаборатория“ от СУ „П.Р.Славейков“, гр. Добрич;

Поощрителни награди:

Проект „Електрическа игра“, Биляна Талмазова, СУ „Свети Климент Охридски“, гр. Добрич; 

Проект „Боевете на Шипка“, Марияна Стоянова и Зехра Неази, ОУ „Климент Охридски“, с. Смолница, общ. Добричка;

Проект „Зъбен експеримент“, Андрей Стоянов, Борислав Божков и Ивайла Иванова, ОУ „Стефан Караджа“, гр. Добрич;

Проект „Кръговрат на водата“, Йовко Иванов, СУ „Н. Вапцаров“, гр. Генерал Тошево;

Проект „Клетки безядрена клетка“, Пламен Петров, СУ „Н. Вапцаров“, гр. Генерал Тошево;

Проект „Микроскоп“, Димитър Минков, Йоана Иванова и Полина Станева, СУ „Свети Климент Охридски“, гр. Добрич; 

3 възрастова група:

1 място Проект „Робокосмос“, изготвен от Цветан Ханджиев, Цветомир Цветанови Татяна Ивановаот ЕГ „Гео Милев“, гр. Добрич;

2 място Проект „Възобновяеми енергийни източници“, изготвен от Айча Аднян, Йозджан Стоянов и Галина Монева,СУ „Никола Вапцаров“, с. Карапелит; 

3 място Проекта „Багри от природата“, изготвен от Георги Стоянов, Зорница Тошева и Янислав Атанасов,СУ „Димитър Талев“, гр. Добрич.

Follow Me:

Related Posts

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *