Събота, 20 април 2024

20.04.2024

Гол на Д. Кадир отсрами "Добруджа 1919" при гостуването на "Царско село"

Лидерът "Царско село", без затруднение спечели домакинската среща от XXIV кръг на Втора професионална лига, срещу състава на "Добруджа 1919". Трите решаващи попадения за домакините паднаха в рамките на само шест минути - в продължението на първото полувреме и в началните минути на втората част от мача. Точни за "Царско село" бяха Георги Андонов, Емануил Манев и Реян Даскалов - в 45’, 48’ и 51’. За крайното 3:1, почетното попадение отбеляза влезлият като резерва Дениз Кадир - в 85'.

Срещата беше коректна - без много работа за съдийската бригада. Вангел Вангелов показа по един жълт картон за играчи на двата състава - на Китан Василев в 35 ' (за домакините) и на Янчо Андреев в 37 ' (за гостите).

• "Царско село 2015" - състав: 1.Мартин Димитров (вр) - 4.Пламен Тенев, 26.Георги Хашев, 17.Реян Даскалов (к), 2.Ивайло Марков, 7.Борислав Балджийски, 6.Антонио Георгиев, 8.Георги Андонов, 21.Емануил Манев, 11.Китан Василев, 10.Георги Минчев.

Резерви: 12.Росен Андонов (вр) - 44.Божидар Кацаров, 93.Атанас Кабов, 22.Владимир Семерджиев, 13.Галин Минков, 89.Илиян Йорданов, 9.Луан Виана.

• "Добруджа 1919" - състав: 12. Стефано Кунчев, 9. Кристиан Пешков, 3. Михаил Венков, 27. Николай Николаев, 5. Кристиян Григоров, 4. Тодор Паланков, 8. Янчо Андреев, 7. Николай Минков, 26. Етиен Кабобола, 10. Георги Колев, 15. Петър Тончев.

Резерви: 1. Иван Ангелов, 25. Атанас Куманов, 94. Кристиян К.Петков, 6. Кристиян Р.Димитров, 19. Росен Кръстев, 99. Денис Кадир, 17. Мартин Кирилов.

Със спечелените три точки "Царско село" вече е само на крачка от сигурно влизане в Първа професионална лига.

Добрата вест за възпитаниците на Радослав Георгиев е, че спасителната зона е все още на 7 точки, но остават само шест кръга до края на футболното първенство.

На 21 април от 17:00 ч., "жълто-зелените" посрещат у дома състава на "Поморие". Ден по-рано- по същото време, съседите от "Черноморец" посрещат "Кариана". Мачът ще се играе във Варна, тъй като по същото време стадиона в Балчик приема финалите на Евро 2019 за девойки до 17 г.

снимка: sportal.bg