Петък, 19 април 2024

19.04.2024

Симеонова и Ашкън на почетната стълбичка в XXVII крос-кънтри Койнаре'19

Състезателите на СКЛА "Добруджа 99 " взеха участие в крос-кънтри надпреварата - ХХVІI издание на Лекоатлетическия мемориал Димитър Върбанов „Митето“, който се проведе на 16 март, в гр. Койнаре.

Ашкън Али, който е възпитаник на Спортно училище "Г.С.Раковски" отново се качи на стълбичката като се окичи с брозновия медал, сподели неговата треньорка - именитата Радосвета Симеонова. Самата тя, също се включи при бягането в дългата дистанция на 6000 м - в групата на жените. Най-опитната състезателка на клуба и вече треньор на младите в СКЛА "Добруджа 99" - Радосвета Симеонова, дълго време бяга рамо до рамо с Маринела Нинева от КЛА "Локомотив" Дряново, но я изпусна в последните километри. Симеонова финишира втора, а трета остана Моника Георгиева от Горна Оряховица.

След двуседмичен спортен лагер в Хисаря, добруджанци се включиха в традиционната крос-кънтри надпревара в Койнаре, събрала по време на тазгодишното издание повече от 200 състезатели в отделните дисциплини. В най-кратката състезателна дистанция - на 1000м, за СКЛА "Добруджа 99" участваха Карина Димитрова и Ашкън Али. Ашкън, който в последните си бягания е винаги на почетната стълбичка. И в това бягане потвърди добрата си форма, класирайки се с трето най-добро време и ново бронзово отличие за клуба.

В следващото бягане - при девойки, отново на 1000 м., излязоха Анджела Георгиева и Александра Бекярова. "Малко не достигна на Анджела, за да е сред медалистките. "Завърши пета, но съм доволна от начина, по който тя бяга", сподели треньорката ѝ Радосвета Симеонова. Александра Бекярова пък записа първото си време на 1000м на крос -кънтри .

При девойките старша възраст се състезава Алтен Атанасова - също възпитаничка на СУ "Р.С. Раковски". До последно тя бяга в пакет с лидерската група, но при финалния спринт не успя да се пребори за бронза. В крайна сметка остана на четвърта.

Тази година организаторите на Лекоатлетическия мемориал "Митето" в Койнаре, предложиха отлично крос-кънтри трасе в дистанциите 1000 и 1500 м - за мъжете и жените.

В най-дългата дистанция – 6000 м при мъжете Митко Ценов (Атлет – Мездра) надделя над съотборниката си Йоло Николов с 19:06.6 срещу 19:30.4. Димчо Мицов (Рилски атлет – Самоков) се справи за третото място с Илия Куцаров (Локомотив НК – София) 20:12.3 срещу 20:15.0.

При жените Маринела Нинева (Локомотив – Дряново) бягаше рамо до рамо с Радосвета Симеоноева (Добруджа 99 – Добрич) до половината дистанация на 6000 м, но постепенно се откъсна и финишира за 23:04.5 срещу 23:38.9 на добричлийката. Трета е Моника Георгиева Локомотив 2010 – Горна Оряховица) с 24:49.2.

В програмата имаше и масов старт, както и класиране за ветерани в две възрастови групи, а повечето от участните ще стартирата и в първия кръг на „Рън България“ в Луковит на 17 март (неделя).