Четвъртък, 18 април 2024

18.04.2024

"Добруджа 07" прегази "Дунав" и взе реванш

Тимът на "Добруджа 07" постигна десета победа в Суперлигата, след като надигра категорично "Дунав" (Русе) с 3:0 (25:22) 25:17) (25:17), в последната среща от 16-и кръг, изигран в зала "Добротица". Така момчетата на Пламен Христов взеха реванш от русенци за поражението с 0:3 гейма през първия полусезон.

Мачът започна с леко предимство за гостите, след което добричлии поеха инициативата и контролираха положението до края. Въпреки, че съставът от крайдунавския град се доближаваше до опонента, домакините не допуснаха неприятни изненади и поведоха в резултата.

Сходна ситуация имаше и в началото на втората част, но постепенно Добруджа се откъсна и увеличи аванса си. В третия гейм волейболистите на Пламен Христов започнаха ударно, с 4 точки преднина и продължиха окрилено, поздравявайки се с чист успех.

Така добруджанци заемат петата позиция във временното класирането с актив от 33 точки (10 победи, 6 загуби), "Дунав" е девети с 12 точки (4 успеха, 11 поражения).

В следващия кръг "Добруджа 07" гостува на "Дея спорт" (Бургас), а "Дунав" среща "Миньор" (Перник). Двубоите са на 13 февруари (сряда).

Източник: bgvolleyball.com