Петък, 19 април 2024

19.04.2024

"Добруджа 07" разби "Пирин"

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) записаха шеста победа в Суперлигата, след като се наложиха категорично над Пирин (Разлог) с 3:0 (25:22, 25:13, 25:17) в двубой от десети кръг. Отборът на домакините бе воден от помощник-треньора Пламен Великов, поради наложено наказание на старши треньора Пламен Христов. Стартови състави:  Добруджа - Светослав Арнаудов, Игор Антонюк, Александър Мжелски, Велизар Чернокожев, Александър Кордев, Денис Чавдаров, Николай Тодоров- либеро;   Пирин: Радослав Попов, Йордан Желязков, Благовест Катранджиев, Франсиско Сотелдо, Петър Бъчваров, Костадин Гаджанов, Христо Колев - либеро.  Домакините бяха доминиращи през по-голямата част от двубоя, като единствено интрига се получи в първата част - гостите от Разлог взеха инициативата за кратко, но не се случи нищо повече. В следващите два гейма "зелените" от Североизточна България бяха пълен хегемон на терена. Добричлии се изкачиха на третата позиция в класирането, като има в актива си 21 точки (6 успеха, 4 поражения). Състезателите на Мирослав Живков са осми с 12 точки (3 победи, 7 загуби). В следващия кръг Добруджа излиза срещу Черно море (Варна), а Пирин приема шампионите от Нефтохимик 2010. Срещите са на 21 декември (петък).

Източник: bgvolleyball.com