Събота, 20 април 2024

20.04.2024

Алекс Петров е в ТОП 10 на Световното по джет ски в Тайланд

Сред първите десет най-добри в света по джет ски е 16-годишният ученик от Езикова гимназия „Гео Милев” в Добрич Александър Петров, съобщиха за Про Нюз Добрич от семейството на младежа. Въпреки трудностите, които съпътстваха участието му в Световното първенство в Тайланд /Jet Ski World Cup Thailand 2018/, той завърши на 8-мо място. Състезанието се проведе от 5 до 9 декември. В Тайланд младият  добричлия се състезава в две категории: при мъжете – в Novice Ski Stock и при аматьорите – в  Ski 1500 Kawasaki Stock. В първата категория се състезава с още седем състезатели, а във втората категория конкуренция му бяха други 10състедатели от цял свят. Алекс отпътува седмица по-рано, за да има възможност да тренира в тамошните условия, където в момента е 32-33 градуса. Алекс Петров от Добрич – първи на кръг на националния джет ски шампионат Състезанието започна много емоционално, тъй като още в първите дни след пристигането неговият приятел и съотборник Йордан Николов, пострада тежко при тренировки и претърпя тежка операция. Алекс успя да съчетае вниманието към приятеля си и тренировките. За съжаление, джета, който той нае от тайландец, го предаде. Въпреки тези трудности, момчето от Добрич се представи много добре и в крайното класиране успя да събере точки и се класира осми. За Алекс са изключително ценни придобитият опит от това да караш рамо до рамо с най-добрите в света в този спорт, както и познанствата с тях. От семейството на Алекс Петров споделиха, че много се гордеят с него. Още повече, че тази година той е пътувал за Тайланд сам. Те пожелават също скорошно възстановяване на Йордан Николов след тежката операция. Алекс и близките му благодарят за подкрепата, оказана от фирма “Златодара”, "Ив Кар” и дамски клуб “Майчина грижа”, спомогнали за участието му на Световното първенство. Очакваме догодина Алекс отново да атакува световната титла.
През последните месеци, Алекс постигна много добри резултати на провелия се в края на юни на язовир Кърджали Балкански шампионат по джет ски. Александър Петров стана първи в третия кръг на националния джет ски шампионат за купа “Тера Кредит Поморие”. Младежът се състезава и редом с мъжете, като успя да спечели първо място в клас Runabout Expert Stock. На провелия се на 14 и 15 юли European Jet Ski Cup 2018 в Сърбия, редом с мъжете, той спечели безапелационно две първи места в два различни класа със седнал джет, както и едно второ място на прав джет.