Четвъртък, 28 март 2024

28.03.2024

Вержиния от Добрич победи в „А1 атлетика за младежи“

Талантливите Лазар Вълчев (Разград) и Вержиния Костадинова (Добрич) са победителите в четвъртото издание на лекоатлетическата верига за деца „А1 атлетика за младежи“, която се организира от БФЛА и А1, съобщават от телекомуникационната компания. Финалът на тазгодишното издание бе в „Асикс Арена“ в София и бе уважен от министъра на младежта и спорта Красен Кралев, олимпийската шампионка от Буенос Айрес и световна в тройния скок до 20 години Александра Начева, сребърния медалист на чук от игрите Адриан Андреев, най-бързия български млад атлет Веселин Живков и водещия ни спринтьор при мъжете Денис Димитров. Всички участници във финалите получиха атрактивни награди от А1, които им бяха връчени лично от министър Кралев. Той награди както победителите в днешното финално състезание, така и тези в генералното класиране от „А1 атлетика за младежи“.