Сряда, 24 април 2024

24.04.2024

Последвайте ни

"Добруджа 07" пребори "Левски" у дома

Отборът на Добруджа 07 надигра като домакин Левски София с 3:1 (25:23, 25:21, 20:25, 25:23 ) в изтеглен мач от осмия кръг на Суперлигата при мъжете, който се игра в зала „Добротица“ в Добрич. С това добричлии, водени от Пламен Христов записаха трета победа в шампионата, като с три загуби и 11 точки се изкачиха на четвърто място място във временното класиране, но с мач повече и преди изиграването на мачовете от шестия кръг. Левски отбеляза трета загуба, като с три победи и 8 точки заема седмо място в подреждането , отново преди изиграването на останалите мачове от шестия кръг. Двубоят бе между съперници с кадрови проблеми, като домакините показаха повече хъс и воля за победа и зарадваха изключително своите привърженици. В първите два гейма играта вървеше точка за точка, като домакините извоюваха успеха в решителните моменти. И в двете части съперниците достигнаха до равенството 20:20, като след това добричлии наложиха волята си. В третата част настъпи промяна, като Левски имаше водещата роля и от началото започна да диктува играта - 8:4 и 12:6. „Сините“ успяха да запазят предимството си докрай и спечелиха гейма, като се върнаха в играта. Четвъртата част отново бе изключително оспорвана, като борбата бе до равенството 17:17.Подкрепяни от страхотната си публика волейболистите на Добруджа отново преклониха съперника и спечелиха гейма, а с това и крайната победа.

Източник: bgvolleyball.com