Вторник, 23 април 2024

23.04.2024

Последвайте ни

Радосвета Симеонова е вицешампион на кроскънтри

Радосвета Симеонова от "Добруджа 99" зае престижното второ място на проведеното национално първенство по кроскънтри в Сунгурларе, съобщи bgathletic.com. Националните титли бяха спечелени от Митко Ценов (СК Атлет–Мездра) и Маринела Нинева (Локомотив–Дряново), съответно при мъжете и жените. Ценов премина дистанцията от 10 000 м за 31:21 мин, а само треньорът му Йоло Николов успя да задържи темпото му и финишира втори за 31:32 мин. Бронзовото отличие бе за Стоян Владков (Дунав–Русе), който завърши за 32:08 мин. Медалистите и Димчо Мицов (Рилски атлет–Самоков) бягаха заедно в първите три километра. Първи групата изпусна Мицов, а след половината разстояние и Владков не можа да издържи на темпото на атлетите от Мездра. При жените дистанцията беше 8000 м, а Маринела Нинева и Радосвета Симеонова (Добруджа 99–Добрич) доминираха над другите състезателки. Нинева постепенно се откъсна от Симеонова и спечели поредната си национална титла за годината с 29:11 мин. Симеонова е втора с 30:17 мин. Трета на почетната стълбичка бе Кристина Иванова (Младост 2012–Благоевград) – 31:16 мин. Над 170 състезатели от всички възрасти участваха в националния шампионат по кроскънтри, койти за първи пътр се проведе в Сунгурларе. На 26 октомври в града се откри и изложба за историята на спорта в община Сунгурларе, като един от най-успешните местни спортисти е Шабан Мустафа – многократен шампион на България в бяганията на дълги разстояния, който бе основен организатор на националния шампионат чрез клуб „Шампион“ – Сунгурларе и БФЛА.